اقتصاد کلان

طلای جهانی با پس‌زدن دلار به اوج رفت

قیمت طلا امروز سه‌شنبه تحت تاثیر انتظارات مبنی بر اینکه پایان چرخه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا، دلار و بازدهی را تحت کنترل نگه می‌دارد، به بالاترین حد خود در ۶ ماه گذشته رسید.

به گزارش آرمان اقتصادی، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ و ۴۵ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۱.۵ درصد افزایش به ۲۰۱۵ دلار و ۱۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۰۷ درصد افزایش به ۲۰۱۶ دلار و ۱۰ سنت رسید.

همچنین بخوانید

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد سیتی ایندکس گفت: «بازدهی پایین اوراق قرضه و شرط‌بندی‌هایی که فدرال رزرو ممکن است زودتر از آنچه در ابتدا تصور می‌شد کاهش دهد، قطعا به درخشش طلا کمک کرده است».

شاخص دلار در برابر رقبای خود به پایین‌ترین حد در سه ماه اخیر رسید و طلا را برای سایر دارندگان ارز ارزان‌تر کرد. بازده اوراق ۱۰ ساله خزانه‌داری نزدیک به ۴.۳۶۳ درصد به پایین‌ترین حد دو ماه اخیر رسید.

داده‌های اخیر که نشانه‌هایی از کند شدن تورم در ایالات‌متحده را نشان می‌دهد، در حالی که بازار اکنون منتظر داده‌های مربوط به هزینه‌های مصرف شخصی در روز پنجشنبه است.

معامله‌گران به طور گسترده‌ای انتظار دارند که بانک مرکزی ایالات‌متحده نرخ‌ها را در ماه دسامبر حفظ کند، در حالی که قیمت‌ها در ماه می سال آینده با شانس ۵۰، ۵۰ کاهش خواهد یافت. نرخ‌های بهره پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری شمش‌های بدون بهره را کاهش می‌دهد.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۴.۶۵ دلار رسید و پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش به ۹۱۹.۷ دلار رسید. پالادیوم با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۰۶۸ دلار و ۹۴ سنت در هر اونس رسید.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا