انرژی

ایجاد دانشگاه صنعت نفت در هرمزگان را پیگیری می‌کنم

 استاندار هرمزگان گفت: هرمزگان استانی کاملا نفتی است، از این رو لازم است ظرفیت آموزش عالی صنعت نفت نیز در استان باتوجه به اهمیتی که تربیت نیروی انسانی متخصص دارد، ایجاد شود.

مهدی دوستی در نشست با محمد چهاردولی رییس دانشگاه صنعت نفت و مدیران این دانشگاه که در دفتر استاندار هرمزگان برگزار شد، با اشاره به نفتی بودن استان هرمزگان، اظهار کرد: لازم است ظرفیت آموزش عالی صنعت نفت در استان باتوجه به اهمیتی که تربیت نیروی انسانی متخصص دارد، ایجاد شود.

وی عنوان کرد: آمادگی کامل داریم مقدمات احداث دانشکده تخصصی صنعت نفت را در هرمزگان و بندرعباس ایجاد کنیم و نهایت همکاری را در این حوزه داشته باشیم.

هرمزگان قطب پالایشی کشور است/ هرمزگان به ۲ میلیون ظرفیت پالایشی خواهد رسید

دوستی بیان کرد : استان هرمزگان در حال حاضر قطب پالایشی کشور است و با احتساب پروژه‌هایی که آغاز شده است، حدود ۲ میلیون ظرفیت پالایشی در آینده خواهد داشت و در حال حاضر  ۹۰۵ هزار بشکه ظرفیت پالایشی جدید در دست ایجاد است و شرق هرمزگان به یکی قطب‌های پالایشی تبدیل خواهد شد.

وی تصریح کرد: عمده پتروشیمی‌های استان نیز در غرب هرمزگان تعریف شده که یکی از پتروشیمی‌های این منطقه درحال حاضر ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد؛ ضمن اینکه مقدمات احداث پتروشیمی‌هایی در میناب، سیریک و جاسک نیز در حال فراهم شدن است‌.

استاندار هرمزگان مطرح کرد: با طرح مسئله توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر حرکت به سمت آموزش‌های مهارت‌محور، این مهم در هرمزگان در دستورکار قرار گرفت و چندین هنرستان تخصصی از جمله در حوزه نفت در استان تاسیس شد.

دوستی افزود: در حال حاضر هنرستان تخصصی پالایش در بندرعباس در حال فعالیت است و در صورتی دانشگاه نفت انتظارات از استان برای تاسیس دانشکده در بندرعباس را مشخص کند به سرعت پیگیری و موارد مورد نظر را تامین خواهیم کرد.

دانشگاهی مطرح و فعال در حوزه دریا را به هرمزگان منتقل خواهیم کرد

به گزارش آرمان اقتصادی، استاندار هرمزگان گفت: علاقه‌مند هستیم که بخش دریایی دانشگاه‌های مطرح کشوری را به هرمزگان منتقل کنیم و پیشنهاد آن را به وزیر علوم داده‌ایم که درحال جمع‌بندی موضوع هستند.

دوستی هم چنین با اشاره به طرح‌های توسعه صنعت نفت در استان و چشم‌انداز پیش‌روی هرمزگان، اظها کرد: احداث بیمارستان صنعت نفت در استان ضروری است.

صدور مجوز برای ایجاد دانشگاه صنعت نفت در هرمزگان را در سطح ملی پیگیری خواهم کرد/ دانشکده نفت زنجیره ارزش نفت در استان را تکمیل می‌کند

محمد چهار دولی، رئیس دانشگاه صنعت نفت نیز در این نشست با بیان اینکه تاسیس دانشکده نفت نیاز به مجوز شورای عالی گسترش و تصویب هیات‌امنای دانشگاه دارد، گفت: مباحث مربوط به مجوز استقرار دانشگاه صنعت نفت در هرمزگان را در سطح ملی پیگیری خواهیم کرد اما انتظار مساعدت‌های ویژه از مجموعه مدیریتی استان داریم.

وی تصریح کرد: تاسیس دانشکده نفت می‌تواند به تکمیل زنجیره و اکوسیستم صنعت نفت در استان کمک کند و آمادگی داریم با درنظر گرفتن محلی برای تدریس، پذیرش دانشجو در استان را آغاز کنیم تا احداث ساختمان اصلی دانشکده آغاز شود.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

دکمه بازگشت به بالا