بورسبورس اوراق

گزارش روزانه بورس ۱۵ آذر/ توقف رشد شاخص کل در روز آخرهفته


بازار سهام در آخرین روز کاری هفته با توجه به کاهش ارزش معاملات به زیر ۶ هزار میلیارد تومان در نهایت با ریزشی ۵۴۰۰ واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار سهام آخرین روز کاری هفته را بر خلاف روز های گذشته با فشار عرضه آغاز کرد. این در حالی است که بازار سرماهی در هفته ی گذشته روز های سبز پر قدرتی را سبز کرده بود به نحوی که ارزش معاملات در روز های گذشته تقریبا دو برابر شده بود.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ۵ هزار ۴۵۰ واحدی به ۲ میلیون و ۱۷۱ هزار واحد رسید، همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزشی جزئی به ارتفاع ۷۴۷ هزار واحد رسید.

همچنین بخوانید

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «اخابر» و «فملی» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «وسپهر»، «هرمز» و «خاور» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «ثشاهد»، «خگستر» و «شستا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «کمرجان»، «فصبا» و «وسپهر» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۲۴ مرداد ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۵ هزار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۴۵۰ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز ۱۸۲  نماد در محدوده مثبت و ۲۵۱ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۴۷ نماد در محدوده مثبت و ۱۷۷ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

انتهای پیام/

منبع

تسنیم

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا