انرژی

اجرای پروژه ضروری تعویض هادی خط ۱۳۲ کیلوولت شمال‌غرب – زیتون اهواز

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از تعویض هادی خط ۱۳۲ کیلوولت شمال‌غرب _ زیتون با هادی پر ظرفیت که از پروژه‌های ضروری برای گذر از پیک مصرف تابستان بوده است، خبر داد.

علی اسدی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: عملیات تعویض هادی خط ۱۳۲ کیلوولت شمال‌غرب – زیتون با هادی پرظرفیت شامل تامین تجهیزات، نصب و سیم‌کشی به طول ۹ کیلومتر مدار به پایان رسید و برق‌دار شد.

همچنین بخوانید

وی با بیان اینکه ارزش سرمایه‌گذاری این پروژه ۲۷۰ میلیارد ریال است، افزود: این پروژه از پروژه‌های ضروری جهت گذر موفق از پیک سال ۱۴۰۳ بوده است.

اسدی عنوان کرد: افزایش امکان ترانزیت توان، افزایش امکان مانور در شبکه فوق توزیع منطقه، بهبود قابلیت اطمینان شبکه ناحیه غرب و شرق اهواز، افزایش پایداری و تامین برق مشترکین خانگی و صنعتی و متعادل‌سازی بار ترانس‌ها، بهبود سطح ولتاژ و افزایش امکان بارگیری از ظرفیت منصوبه پست ۱۳۲ کیلوولت زیتون اهواز از اهداف بهره‌برداری این پروژه بوده است.

وی یادآور شد: از مهرماه سال ۱۴۰۲ تاکنون ۶ کیلومتر مدار خط و ۱۴ کیلومتر مدار هادی پرظرفیت به بخش انتقال و فوق توزیع شبکه تحت نظارت این شرکت در استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد اضافه شده است.

به گزارش آرمان اقتصادی، شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت تامین و انتقال برق در ۲ استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا