بانکبانک و بیمه

فرآیند تدوین برنامه اجرایی سال ۱۴۰۳ در سازمان ملی زمین و مسکن آغاز شد

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از آغاز فرآیند تدوین برنامه اجرایی سال ۱۴۰۳ در این سازمان خبر داد و شاخص‌های موجود در برنامه اجرایی را در سه زمینه اصلی مدیریت زمین، مدیریت ساخت و مدیریت منابع تشریح کرد.
به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ارسلان مالکی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در نشست تدوین برنامه اجرایی سال ۱۴۰۳ ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها اولویت‌های سال آینده ستاد و ادارات استانی را تشریح کرد و با اشاره به اینکه روند تدوین برنامه اجرایی سال آینده با زیرساخت فناورانه و صرفا از طریق سامانه تدوین، پایش و مدیریت عملکرد استان‌ها انجام می‌شود، گفت: فرآیند تدوین برنامه اجرایی ۱۴۰۳ در فاز اول با خوداظهاری استان‌ها آغاز و پس از آن، تدقیق و بررسی شاخص‌های عملکردی توسط دفاتر تخصصی سازمان از طریق سامانه مدیریتی انجام خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی فاز سوم تدوین برنامه اجرایی را مهمترین بخش این فرآیند تبیین کرد و افزود: در این فاز براساس عملکرد۱۲ ماهه و برآوردهای سال آتی از میزان و حجم فعالیت استان‌ها، جلسات مجازی بین دفاتر تخصصی ستاد و استان‌ها جهت تطبیق اطلاعات برگزار خواهد شد.

همچنین بخوانید

مالکی ادامه داد: اختتامیه تدوین برنامه اجرایی در اسفندماه با ارائه کارنامه عملکرد استان‌ها و تبیین سیاست‌ها و اهداف کلان سازمان برگزار خواهد شد.

وی شاخص‌های موجود در برنامه اجرایی را در سه زمینه اصلی مدیریت زمین، مدیریت ساخت و مدیریت منابع تشریح و خاطرنشان کرد: به هر میزان که خوداظهاری استان‌ها به واقعیت نزدیک‌تر باشد برآوردهای بعدی برای تدوین برنامه اجرایی و بودجه حقیقی‌تر خواهد بود.

اتمام پروژه‌های آغاز شده و ابتکار در روش‌های تامین زمین ماموریت مهم ادارات کل راه و شهرسازی

مالکی اتمام پروژه‌های آغاز شده در استان به خصوص پروژه‌های مسکن مهر ، ابتکار در روش‌های تامین زمین، اجرای پروژه‌های آماده‌سازی و نهضت ملی مسکن را از اهم ماموریت‌های ادارات کل راه و شهرسازی برشمرد.

وی همچنین بر ساخت واحدهای تجاری و خدماتی در سایت‌های نهضت ملی مسکن تاکید کرد و ادامه داد: نیازهای خدماتی در سایت‌های نهضت ملی مسکن باید به عنوان یک اصل در برنامه اجرایی استان‌ها لحاظ شود.

تلاش برای تعریف پروژه‌های سرمایه‌گذاری و مشارکتی، مولدسازی و ارزش افزایی دارایی‌ها برای تامین درآمد بیشتر و گسترش شهرک‌های مسکونی در حریم شهرها از دیگر ماموریت‌های مهمی است که معاون وزیر راه و شهرسازی بر اجرای آنها تاکید کرد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن همچنین در خصوص برنامه اجرایی سال ۱۴۰۲ ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها اظهار کرد: این برنامه اجرایی به لحاظ ماهوی با تمامی برنامه‌های پیش از آن متفاوت بود چرا که حجم پروژه‌هایی که در استان‌ها تعریف شده بود به نسبت قبل چندین برابر شده بود.

مالکی اجرای طرح نهضت ملی مسکن، آغاز پروژه‌های آماده‌سازی، تحصیل و تملک اراضی و الحاق اراضی حریم به محدوده را از مواردی عنوان کرد که موجب تفاوت برنامه اجرایی سال جاری با سال‌های قبل بوده است.

تحقق برنامه‌ها در استان منوط به تامین منابع است

وی تحقق برنامه‌ در استان را منوط به تامین منابع استان دانست و اضافه کرد: اجرای کامل پروژه‌های هر استان به تامین منابع نیاز دارد لذا تلاش مضاعف برای تحقق درآمدها از وظایف اصلی ادارات کل راه و شهرسازی استان است.

تمرکز زدایی و تفویض اختیار به استان‌ها در اجرای ماموریت‌های سازمان ملی زمین و مسکن در سال جاری از دیگر مواردی بود که مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن بر آن تاکید کرد.

گفتنی است افتتاحیه برنامه اجرایی سال ۱۴۰۳ ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها صبح امروز با حضور مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها به صورت ویدئوکنفرانسی در سازمان ملی زمین و مسکن آغاز شد.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا