اقتصاد کلان

هفدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه فردا در تهران برگزار می‌شود

هفدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه با حضور وزیر نفت و معاون نخست‌وزیر فدراسیون روسیه به عنوان رؤسای این کمیسیون، فردا نهم اسفندماه در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش آرمان اقتصادی، تاکنون ۱۶ اجلاس کمیسیون مشترک در دو کشور برگزار شده و به‌منظور گسترش روابط اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با فدراسیون روسیه در تمام حوزه‌ها از جمله انرژی، مالی و بانکی، علمی و فناوری، حمل‌ونقل، کشاورزی و … هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور  نهم اسفندماه در تهران برگزار می‌شود.

همچنین بخوانید

در این اجلاس، کارشناسان و متخصصان حوزه‌های مختلف اقتصادی دو کشور در قالب ۲۰ کارگروه به بررسی راهکارهای توسعه همکاری می‌پردازند و با رفع چالش‌های موجود، نسبت به تدوین سند یادداشت تفاهم همکاری کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور اقدام خواهند کرد.

نشست‌های کارشناسی هفدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه از روز گذشته در تهران آغاز شده است .

برگزاری نخستین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه به آذرماه سال ۱۳۷۵ برمی‌گردد، این نشست نخستین نشست پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ بود که مرتضی محمدخان، وزیر اقتصاد و دارایی ایران و اولک داویداف، وزیر امور اقتصاد خارجی روسیه ریاست هیئت‌های دو کشور را در این نشست پنج روزه به‌عهده داشتند.

شانزدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه نیز هشتم تا دهم آبان‌ماه ۱۴۰۱ در روسیه برگزار شد.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا