اقتصاد کلان

اصناف کدام استان‌ها بیشترین شناسه یکتا را گرفتند؟

سه استان لرستان، گیلان و همدان در تبدیل مجوزهای کاغذی صنفی به شناسه یکتا پیشتاز هستند.

به گزارش آرمان اقتصادی، در استان لرستان ۶۶ هزار و ۵۲۵ مجوز صنفی صادر شده است که از این تعداد ۹۵۸۵ معادل ۱۴.۴۱ درصد پروانه های کاغذی به شناسه یکتا تبدیل شده است.

رتبه دوم در تبدیل مجوزهای صنفی به  گیلان می رسد که ۱۱هزار و ۷۷۷ مجوز صنفی از مجموع ۱۲۰ هزار و ۹۹۲ مجوز صنفی معتبر در این استان به شناسه یکتا تبدیل شده است. نسبت تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا ۹.۷۳ درصد است.

گفتنی است؛ همدان رتبه سوم در تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا را دارد. در این استان ۶۹ هزار و ۹۰۶مجوز صنفی معتبر وجود دارد که از این تعداد ۵ هزار و ۴۶۹ مجوز صنفی به شناسه یکتا تبدیل شده است. نسبت تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا در این استان  ۷.۸ درصد است.

پزشکان پروانه های کاغذی طبابت را الکترونیکی کنند

همچنین دارندگان مجوز از سازمان نظام پزشکی می توانند مجوزهای کاغذی خود را به شناسه یکتا تبدیل کنند.

اتصال سازمان نظام پزشکی در درگاه ملی مجوزها برای تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا مهیا شده است.

آن دسته از صاحبان کسب و کار که مرجع صدور مجوزشان سازمان نظام پزشکی است می توانند جهت دریافت شناسه یکتا به درگاه ملی مجوزها مراجعه کنند.

گفتنی است؛ مجوزهای تبلیغات کالاهای سلامت محور، طب سوزنی، تبلیغات موسسات پزشکی، تبلیغات مطب و دفتر کار، پروانه طبابت، پروانه دفتر کار و فعالیت در مراکز درمانی از سوی سازمان نظام پزشکی صادر می شود که برای آنها امکان تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا مهیا شده است.

براساس حکم ماده یک قانون تسهیل صدور مجوزها، باید همه مجوزهای کاغذی تا پایان سال ۱۴۰۲ به مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) تبدیل شوند. امکان تبدیل غیرحضوری و رایگان مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا از طریق درگاه ملی مجوزها برای صاحبان کسب و کار از دی ماه ۱۴۰۲ مهیا و عملیات تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا آغاز شده است.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا