بین الملل

یک درصد ثروتمند آمریکا ۲ تریلیون دلار پولدارتر شدند

خبرگزاری cnbc گزارش داد که دارایی یک درصد ثروتمند جامعه آمریکا به لطف افزایش ارزش بازار سهام در این کشور دو تریلیون دلار بیشتر شده است.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از سی ان بی سی، آمارهای بانک مرکزی آمریکا نشان می‌دهد که ارزش دارایی‌های یک درصد ثروتمند بالای جامعه آمریکا به ۴۴.۶ تریلیون دلار رسیده که نسبت به چند ماه پیش دو تریلیون دلار افزایش داشته است.

همچنین بخوانید

بر اساس تقسیم بندی بانک مرکزی آمریکا افرادی که دارایی آنها بیش از ۱۱ میلیون دلار باشد در جمع یک درصد ثروتمند بالای جامعه این کشور قرار می‌گیرند.

ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که فقط در بازه سه ماهه پایانی سال گذشته ارزش دارایی این قشر از مردم آمریکا دو هزار میلیارد دلار بیشتر شده و اصلی‌ترین دلیل آن هم رشد ارزش سهام شرکت‌ها در بورس آمریکا در روزهای پایانی سال گذشته بوده است.

بانک مرکزی آمریکا گفته با وجود آنکه ارزش دارایی طبقه متوسط در آمریکا هم بالا رفته اما بیشترین سود افزایش ارزش سهام شرکت‌ها در این کشور به جیب یک درصد ثروتمند جامعه این کشور رفته است.

به طور کلی ۳۰ درصد کل سهام‌ها در بورس آمریکا متعلق به یک درصد ثروتمند بالای این کشور است.

آمارهای رسمی نشان می‌دهد که به طور کلی از سال ۲۰۲۰ و پس از شیوع ویروس کرونا ارزش دارایی یک درصد ثروتمند بالای جامعه آمریکا ۱۵ تریلیون دلار رشد کرده است.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا