بانکبانک و بیمه

پست بانک ایران بخشنامه پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در سال ۱۴۰۳ را ابلاغ کرد

بخشنامه پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج درسال ۱۴۰۳ از سوی معاونت اعتباری و بین الملل پست بانک ایران، به مدیریت شعب استان‌ها و مناطق تهران ابلاغ شد.

به گزارش آرمان اقتصادی از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، بر اساس این بخشنامه، که وفق جز ۱ بند (ث) تبصره ۱۳ قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور ابلاغ شده است، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌هایی که تاریخ ازدواج آنها بعد از ۱۳۹۹/۱/۱ بوده است مبلغ سه میلیارد ریال با باز پرداخت ۱۰ ساله اعلام کرد.
همچنین تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌های زیر ۲۵ سال و زوجه‌های زیر ۲۳ سال مبلغ سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تعیین شده است.
مسئولیت حسن اجرای این بند بر عهده بانک مرکزی ج.ا.ا، بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر بانکی، مدیران و کارکنان است و عدم اجرای هر یک از بندهای این تبصره تخلف محسوب می‌شود.
همچنین بانک‌ها پس از اعتبار سنجی متقاضیان، در صورت عدم تکافوی اعتبار آنها، به منظور تامین ضامن می‌توانند با توثیق حساب یارانه یا سهام عدالت مشتری یا بستگان درجه اول یا سایر دارایی‌های مالی وی و یا  اخذ سفته و یا یک ضامن معتبر، این تسهیلات را پرداخت کنند.
بر اساس این گزارش، تسهیلات موضوع این بند از حکم موضوع ماده (۱۰) قانون خدمت وظیفه مصوب ۱۳۶۳/۷/۲۹ مستثنی است.

 

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا