امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

صید محاصره‌ای ماهیان تجاری در آب‌های ساحلی ممنوع است

رییس سازمان شیلات ایران صید محاصره ای ماهیان تجاری در آب های ساحلی کشور را ممنوع اعلام کرد و گفت: با صید محاصره ای ماهیان تجاری در سواحل کشور برخورد قانونی می کنیم.

همچنین بخوانید

به گزارش آرمان اقتصادی، سید حسین حسینی، رئیس سازمان شیلات ایران، صید محاصره‌ای موسوم به صید شب چراغی در آب‌های ساحلی کشور را مخرب دانست و گفت: در این روش صید در سواحل، ترکیبی از گونه‌های مختلف آبزیان در سایزهای مختلف و در حجم زیاد صید می‌شود و از این رو جز صید بی رویه است.

وی ادامه داد: سازمان شیلات ایران به شدت با این روش صید در سواحل برخورد می‌کند و علاوه بر ضبط کل ادوات صید، این افراد متخلف به مراجع قانونی معرفی می‌شوند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در همین حال اظهار کرد: روش‌های صید بر اساس گونه‌های آبزی، مکان زیست و رفتار گونه‌ها تعیین می‌شود و روش صید محاصره‌ای تنها برای تون‌ماهیان و ساردین ماهیان مناسب است.

وی تصریح کرد: اکنون در آب‌های ساحلی جنوب کشور تعدادی افراد سودجو اقدام به صید محاصره‌ای یا شب چراغی کرده‌اند و یگان حفاظت منابع آبزیان سازمان شیلات ایران با هماهنگی مرزبانی‌ها به شدت با آنها برخورد می‌کند.

حسینی ادامه داد: از آنجایی که مافیای قدرت و سودجو پشت این صیدهای ساحلی هستند، صیادان و مردم در شناسایی آنها به ما کمک می‌کنند.

وی تاکید کرد: موضع‌گیری ما همواره تاکید بر روش‌های صید مناسب بر اساس مجوزهای صادره است و اگر فعالیتی در دریا و سواحل، مجوزی نداشته باشد، ممنوع است.

حسینی از مردم خواست به محض مشاهده صید محاصره‌ای گونه‌های تجاری در آب‌های ساحلی به ادارات شیلات در استان‌ها، شهرستان‌ها و پایگاه‌های حفاظت از منابع آبزیان در نقاط مختلف اطلاع دهند.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا