اقتصاد کلان

طلای جهانی باز هم رکورد زد

قیمت طلا امروز، سه‌شنبه (۹ آوریل) افزایش یافت و اندکی پایین‌تر از بالاترین رکورد در نوسان بود زیرا سرمایه‌گذاران منتظر صورتجلسه سیاست‌گذاری فدرال رزرو آمریکا و داده‌های کلیدی تورم بودند تا نشانه‌هایی در مورد زمان و شدت کاهش نرخ بهره داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، هر اونس طلا ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۲۳۴۰ دلار و ۹ سنت رسید، پس از اینکه روز دوشنبه به رکورد ۲۳۵۳ دلار و ۷۹ سنت رسید. هر اونس طلای آمریکا با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۳۵۸ دلار و ۸۰ سنت رسید.

همچنین بخوانید

داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات‌متحده و صورتجلسه جلسه سیاست گذاری فدرال رزرو در ماه مارس در روز چهارشنبه می‌تواند به ارزیابی زمان کاهش نرخ بهره کمک کند.

در گزارشی از بانک فدرال نیویورک آمده است که چشم‌انداز آمریکایی‌ها برای تورم در ماه گذشته و در میان انتظارات متفاوت بود. داده‌ها نشان داد که معامله‌گران شرط‌بندی‌ها را در مورد میزان کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال جاری به پایین‌ترین سطح از اکتبر کاهش داده‌اند. نرخ‌های بهره بالاتر جذابیت نگهداری طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد.

طبق گزارش رویترز، بانک مرکزی چین در ماه مارس ۱۶۰ هزار اونس تروا طلا به ذخایر خود اضافه کرد. واردات نقره هند در ماه فوریه ۲۶۰ درصد افزایش یافت و به بالاترین حد خود رسید زیرا تعرفه‌های پایین تر باعث تشویق خریدهای بزرگ از امارات متحده عربی شد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره ثابت در ۲۷.۸۵ دلار در هر اونس بود، پلاتین با ۰.۹ درصد افزایش به ۹۶۶ دلار و ۷۱ سنت و پالادیوم ۰.۸ درصد افزایش یافت و به ۱۰۵۰ دلار و ۷۶ سنت رسید.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا