بورسبورس اوراق

گزارش روزانه بورس ۲۱ فروردین/ رشد ۷ هزار واحدی شاخص کل


بازار سرمایه آخرین روز معاملاتی هفته را با رشدی ۷ هزار واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار سهام معاملات روز جاری را بر خلاف روز گذشته در دامنه ی مثبت آغاز کرد و رفته رفته بر حجم تقاضا افزوده شد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی ۷ هزار واحدی  به ۲ میلیون و ۲۶۱ هزار واحد رسید. همچنین  شاخص کل هم‌وزن با رشدی ۱۷۰۰ واحدی به ارتفاع ۷۵۱ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فارس»، «فملی» و «شپنا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریان»، «فصبا» و «شگویا» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «وبملت»، «ذوب» و «شستا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «فزر»، «خاور» و «فصبا» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

گفتنی است صندوق های طلا، با توجه به توقف روند رو به رشد نرخ ارز در بازار غیر رسمی، روز جاری را متاثر از رشد نرخ جهانی طلا سبز پوش آغاز به کار کردند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۳، مبلغ ۴ هزار میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۳۸۲ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز ۲۴۷ نماد در محدوده مثبت و ۲۰۱ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۶۴ نماد در محدوده مثبت و ۱۷۸ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

انتهای پیام/

منبع

تسنیم

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا