اقتصاد کلان

اقتصاد هند شتاب گرفت

تولید صنعتی هند در ماه فوریه با سریعترین نرخ در چهار ماه گذشته رشد کرد.

به گزارش آرمان اقتصادی، داده‌های دولتی هند نشان داد که تولید صنعتی هند در ماه فوریه با ۵.۷ درصد افزایش نسبت به ماه مشابه سال گذشته با سریع‌ترین نرخ سالانه در چهار ماه گذشته رشد کرد.

همچنین بخوانید

اقتصاددانانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کردند، رشد سالانه ۶ درصدی را در ماه فوریه تخمین زدند. رشد سالانه تولید صنعتی در ژانویه از ۳.۸ درصد به ۴.۱ درصد تغییر یافت. بازده تولید در فوریه نسبت به سال قبل پنج درصد افزایش یافت که کندتر از افزایش ۵.۹ درصدی ثبت شده در ماه مشابه سال گذشته بود.

تولید برق در ماه فوریه ۷.۵ درصد افزایش داشت و این در مقابل رشد ۸.۲ درصدی در ماه مشابه سال قبل بود. با این حال، فعالیت معدنی افزایش یافت و هشت درصد در مقابل ۴.۸ درصد رشد در سال گذشته افزایش یافت. کالاهای سرمایه‌ای ۱.۲ درصد نسبت به رشد ۱۱ درصدی در سال گذشته افزایش یافت. تولید کالاهای بادوام مصرفی مانند خودرو، یخچال و ماشین لباسشویی در ماه فوریه ۱۲.۳ درصد افزایش یافت، در حالی که در ماه مشابه سال گذشته ۴.۱ درصد کاهش داشت.

تولید صنعتی این کشور  در ۱۱ ماهه اول سال مالی که از آوریل ۲۰۲۳ آغاز شد، ۵.۹ درصد افزایش داشت که در مقابل افزایش ۵.۶ درصدی در مدت مشابه سال قبل بود.

بر اساس گزارش رویترز، آدیتی نایار، اقتصاددان در موسسه سرمایه‌گذاری و اعتبارسنجی  ICRA گفت که تولید مطابق با انتظارات بود و افزود که شاخص‌ها نشان می‌دهند که کاهش فعالیت اقتصادی در ماه مارس ممکن است به افزایش سالانه تولید صنعتی بین ۴.۵ تا ۵.۵ درصد منجر شود.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا