امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

کشاورزی مردمی ترین بخش اقتصاد کشور است

تبریز-رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: کشاورزی، مردمی ترین بخش اقتصاد کشور است که بیش از ۹۸ درصد آن مردمی است.

به گزارش آرمان اقتصادی، اکبر فتحی روز شنبه با اعلام این خبر اظهار کرد: پس از مردمی سازی یارانه‌ها، بسیاری از کارشناسان عقیده داشتند که صنعت مرغداری نمی‌تواند به راحتی به مسیر خود ادامه دهد اما با زحمات شبانه روزی مرغداران و همراهی کارشناسان توانستیم در سال ۱۴۰۲ به رکورد بیش از ۱۵۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در هر دوره در کشور برسیم و در آذربایجان شرقی نیز به ۶ میلیون قطعه جوجه ریزی در هر دوره دست پیدا کنیم که این یک رکورد به شمار می‌رود.

وی با اشاره به دیگر موفقیت‌های رقم خورده در عرصه کشاورزی در سال گذشته گفت: بسیاری از کارشناسان بیشترین خرید گندم در استان را نزدیک به ۲۰۰ هزار تن تخمین می‌زدند اما با اقداماتی که انجام شد و با احتساب گندم بذری، موفق شدیم ۵۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری کنیم که این نیز موفقیتی بزرگ بود.

فتحی گفت: باید در سال جدید بتوانیم تغییرات مثبتی در خود ایجاد کنیم و بیش از گذشته در خدمت به جامعه کشاورزی که قشری زحمتکش و مولد است بکوشیم.

وی با اشاره به انتخاب شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) گفت: کشاورزی مردمی‌ترین بخش اقتصاد کشور است که بیش از ۹۸ درصد آن مردمی است بنابراین در این بخش باید به صورت ویژه به ظرفیت‌های مردمی توجه کرد تا شعار سال را محقق کنیم.

فتحی ادامه داد: جهش تولید در این حوزه با ۲ رویکرد قابل تحقق است. رویکرد اول افزایش بهره وری و ضریب نفوذ دانش در کشاورزی رایج یا سنتی است که موجب افزایش عملکرد در واحد سطح خواهد شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اضافه کرد: رویکرد دوم در این حوزه جذب سرمایه گذاری‌های بیشتر در کشاورزی صنعتی و نوین است که باید سرمایه گذاران حوزه‌های دیگر را به سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی تشویق کرد.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا