انرژی

نرخ خرید برق از نیروگاه‌های مقیاس کوچک افزایش یافت

مدیرعامل توانیر از ابلاغ مصوبه نرخ خرید برق از مولدهای تولید پراکنده در سال ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: براساس این ابلاغیه ،قیمت خرید برق از نیروگاههای مقیاس کوچک متصل به شبکه در ساعات اوج مصرف به ۹۰۸ تومان به ازای هر کیلووات ساعت افزایش یافت.

به گزارش آرمان اقتصادی، مصطفی رجبی مشهدی اظهار کرد: این مصوبه را وزیر نیرو با استناد به مواد ۷، ۹، ۱۰ و ۱۲ قانون سازمان برق ، بند و بند (ه) ماده یک قانون تاسیس وزارت نیرو  ابلاغ کرده است.
رجبی مشهدی ادامه داد: همچنین افزایش سرمایه گذاری و توسعه مولدهای مقیاس کوچک و استفاده از ظرفیت و مزیتهای آنها به ویژه در ایام گرم سال ۱۴۰۳ از دیگر اهداف این ابلاغیه بوده است.
وی گفت: براساس این مصوبه، نرخ خرید برق از مولدهای مقیاس کوچک متصل به شبکه در ایام گرم سال (از ابتدای اردیبهشت تا پایان مهر ۱۴۰۳) در ساعات کم باری شبکه ۲۲۷۱ ریال، در ساعات میان باری ۴۵۴۳ و در ساعات پربار (اوج مصرف) ۹۰۸۶ ریال به ازای هر کیلووات ساعت تعیین شده است.
مدیرعامل توانیر در عین حال یاداور شد: این نرخ ها برای خرید برق از نیروگاههای صنایع و نیروگاههای کمتر از ۱۰۰ مگاوات با ضریب ۸ دهم محاسبه می شود.
وی در پایان از اختصاص سه هزار میلیارد تومان اسناد خزانه بابت مطالبات نیروگاههای مقیاس کوچک خبر داد.

همچنین بخوانید

انتهای پیام

منبع

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا