انرژی

هندی‌ها از خرید نفت آمریکا پشیمان شدند؟

بزرگترین پالایشگر نفت هند به دنبال فروش مجدد نفت آمریکا چند هفته پس از خریداری آن است که نشان می‌دهد احتمالا نفت بیشتری از سوی روسیه به این کشور آسیایی، روانه شده است.

به گزارش آرمان اقتصادی، منابع آگاه به بلومبرگ گفتند: شرکت ریلاینس اینداستریز هفته گذشته تلاش کرد نفت «وست تگزاس اینترمدیت میدلند» برای بارگیری در ماه مه را به خریداران دیگر در آسیا بفروشد.

همچنین بخوانید

در بحبوحه مشکلات پرداخت و تحریم‌های شدیدتر آمریکا علیه صادرات نفت روسیه که شامل تحریم شرکت نفتکش سوفکامفلوت بوده است، پالایشگاه‌های هندی اخیرا، خرید گریدهای نفتی مشابه نفت سوکول روسیه را افزایش داده بودند. گرید نفتی «وست تگزاس اینترمدیت میدلند»، یکی از این گریدها بود و هند قرار بود در آوریل، بالاترین حجم واردات نفت از آمریکا را در ۱۱ ماه گذشته داشته باشد.

هنوز معلوم نیست آیا اقدام شرکت ریلاینس برای فروش مجدد نفت «وست تگزاس اینترمدیت میدلند»، ارتباطی با افزایش خرید نفت سوکول روسیه دارد یا خیر.

شرکت ریلاینس پس از عرضه نفت آمریکا برای فروش، تلاش کرده بود محموله‌های نفت اوربان امارات عربی متحده را که قرار است در ماه جاری و آینده بارگیری شود، بفروشد.

نفت روسیه به دلیل این که با تخفیف عرضه می‌شود، ارزان‌تر از گریدهای نفتی مشابه در آسیاست اما گفته می‌شود پالایشگاه‌های هندی حاضر نیستند نفت روسیه را که با نفتکش‌های شرکت سوفکامفلوت حمل شده است، دریافت کنند زیرا نگران نقش تحریم‌های آمریکا علیه روسیه هستند.

بنا بر آمار رصد نفتکش‌ها که ماه جاری توسط بلومبرگ گردآوری شد، با وجود اعمال سخت‌گیرانه‌تر تحریم‌های آمریکا علیه صادرات نفت روسیه، بعضی از نفتکش‌های حامل نفت سوکول که نزدیک هند هستند، بنادر هندی را به عنوان مقصد خود مشخص کرده اند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، پس از گذشت بیش از یک سال از خرید نفت ارزان‌تر روسیه، پالایشگاه‌های هندی در اواخر سال میلادی گذشته از خرید نفت سوکول خودداری کردند و از دریافت نفت حمل شده در نفتکش‌های شرکت سوفکامفلوت اجتناب کردند. اکنون به نظر می‌رسد با عرضه تخفیف‌های جذاب، بخشی از تجارت نفت سوکول احتمالا به هند بازگشته است.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا