انرژی

ایمن سازی کانال های آبی شهر ری/ ایمن سازی کامل در گرو تامین اعتبار

سرپرست امور آب شهرستان ری گفت: با هدف حفظ ایمنی شهروندان کانال های سطحی شهرستان ری ایمن سازی شده است و در صورت افتتاح خط لوله دوم پساب از تصفیه خانه فاضلاب تهران که اکنون بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد این مساله به طور کامل برطرف خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، بهروز صفا با بیان اینکه در محدوده شهرستان ری حدود ۲۰ کیلومتر کانال انتقال آب وجود دارد که پساب را از تصفیه خانه جنوب تهران به سمت دشت ورامین و پاکدشت منتقل می کند، اظهار کرد: از این ۲۰ کیلومتر حدود دو کیلومتر زیر زمین و حدود ۱۸ کیلومتر در سطح زمین قرار دارد.

همچنین بخوانید

وی افزود: در سال های اخیر با توسعه مراکز جمعیتی و اقتصادی شاهد رشد جمعیت در اطراف کانال ها بودیم این در حالی است که در زمان احداث فاصله کانال ها با مناطق شهری به میزانی بود که مشکل خاصی وجود نداشت اما در حال حاضر با توجه به توسعه شهرسازی این مساله مشکلاتی را ایجاد کرده است.

صفا با بیان اینکه متاسفانه از روی کانال ها رفت و آمد صورت می گیرد و همین مساله مشکلاتی را ایجاد کرده است، اظهار کرد: در سال های اخیر شاهد حوادثی در این مناطق بودیم، شرایط موجود و حوادثی که تعداد آن روبه افزایش بود، حوزه مدیریت استان را به سمت اخذ تصمیماتی برای مدیریت و ایمن سازی پیش برد.

وی با بیان اینکه با تلاش مجموعه آب تهران بیش از ۶ کیلومتر روی کانال ها ایمن سازی انجام و عدد ریالی ۲۵ میلیارد تومان برای این کار هزینه شده است، گفت: استمداد امور آب از مراجع شهرستانی و استان علی‌الخصوص سازمان برنامه وبودجه در راستای تامین اعتبار ادامه دارد.

سرپرست امور آب شهرستان ری با بیان اینکه پروژه ایمن سازی برحسب اولویت انجام شده است و این موضوع نیز به صورت جدی در آب تهران مطرح است، گفت: هر سال آب تهران باتوجه به منابع مالی که می تواند از محل های مختلف تامین کند این پروژه را پیش می برد.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر آب تهران طرحی را شروع کرده که جدا از موضوعات مطرح شده بود، گفت: خط لوله دوم پساب از تصفیه خانه فاضلاب تهران را استارت زدیم که با تکمیل این طرح که خط لوله ای به طول ۳۶ کیلومتر به قطر ۲.۸ متر است، بخش عمده ای از آبی که در کانال جریان دارد را منتقل خواهیم کرد و تا حدود زیادی از مشکلات حال حاضر برطرف خواهد شد.

به گفته وی بخش عمده این طرح انجام شده و تنها سه کیلومتر بنابه مشکلاتی باقی مانده که با رفع مشکلات این پروژه به نتیجه خواهد رسید اما تا آن زمان نیز سعی داریم با ایجاد پروژه های ایمن سازی مشکلات و چالش ها را کاهش دهیم.

صفا با بیان اینکه حفظجان مردم و ایمنی در اولویت پروژه های آبی قرار دارد و در این راستا و برحسب ضرورت برنامه هایی را درنظر داریم، گفت: با انجام اقدامات صورت گرفته ایمن سازی کامل کانال صورت گرفته است و برحسب اولویت برای مابقی کانال ها نیز کار را پیش خواهیم برد و با راه اندازی خط لوله مشکل به طور کامل برطرف می شود. همچنین در ادامه نامبرده کمک جدی حوزه شهرستان و استان را در بحث تامین بودجه به منظور ایمن سازی کامل طلبید و از دستگاه‌های ذیربط در خواست اختصاص بودجه کامل برای این موضوع را مطرح کرد.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا