امور زیربناییتعاون و اشتغال

تجلیل از واحدهای تولیدی دوستدار خانواده برای نخستین بار در کشور

مشاور وزیر کار در امور بانوان و خانواده گفت: تجلیل از واحدهای تولیدی دوستدار خانواده برای اولین بار با هدف ارزش‌گذاری بر نگاه بلند کارفرمایان و اهتمام به تکریم بانوان انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، نرجس بختیار خلج، مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم تجلیل از «بانوان فعال عرصه کار و تولید» و «واحدهای تولیدی دوستدار خانواده» گفت: این مراسم با هدف ایجاد انگیزه بین بانوان تلاشگر جامعه کار و تولید و ارزش‌گذاری بر سیاست‌های جمعیتی، تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده برگزار شد.

وی افزود: تجلیل از بانوان برتر جامعه کار و تولید برای سومین سال متوالی است که انجام می‌شود و در سال جاری واحدهای تولیدی دوستدار خانواده نیز به این تقدیرها اضافه شدند.

بختیار خلج گفت: بانوان برتر جامعه کار و تولید و واحدهای دوستدار خانواده با توجه به معیارهای اعلام شده، در سطح ملی انتخاب شدند و همین فرآیند انتخاب در استان‌ها نیز وجود داشت و افراد و واحدهای برتر در سطح استانی نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.

وی با اشاره به تشکیل «کمیته زنان و خانواده جامعه کار و تولید» تاکید کرد: با توجه به اهمیت نقش‌آفرینی زنان در خانواده و جامعه و با هدف رصد وضعیت بانوان کارگر، شناسایی نظام مسائل آنها و تقویت برنامه‌های خانواده محور، این کمیته از ابتدای دولت سیزدهم و به صورت سه جانبه با حضور نمایندگان تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و دولت آغاز به کار کرده است.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده گفت: کمیته زنان و خانواده کار و تولید در دولت سیزدهم تشکیل و امور مرتبط با این کمیته با دبیری مشاور امور زنان و خانواده معاونت روابط کار به طور جدی در حال پیگیری است.

بختیار خلج با بیان اینکه این کمیته روابط کار را با نگاه به مسائل زنان بررسی می‌کند، افزود: در این کمیته بخشی از نظام مسائل را برای زنان احصا کرده‌ایم و مطالعات و پژوهش‌های تکمیلی را در دست اقدام داریم. همچنین در این کمیته امنیت زنان در اشتغال، ازدواج و فرزندآوری و فرزند پروری و تحکیم و تعالی خانواده در حال پیگیری است.

وی در پایان گفت: توجه به قانون جوانی جمعیت و ارزش تعالی خانواده در نظام اسلامی در اولویت‌های کاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا