انرژی

توسعه صنعت ریلی از راهکارهای رفع ناترازی انرژی است

استاندار مرکزی گفت: بزرگترین بحران کشور ناترازی انرژی است که به محیط زیست لطمه زده و یکی از راه‌حل‌های رفع آن توسعه صنعت ریلی است.

فرزاد مخلص‌الائمه امروز، ۱۸ اردیبهشت در نشست با فعالان اقتصادی و تشکل‌های صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی که با حضور وزیر صمت برگزار شد، اظهار کرد: کنسرسیوم توسعه اقتصادی امیرکبیر استان مرکزی امروز در دانشگاه صنعتی اراک رونمایی شد.

همچنین بخوانید

استاندار مرکزی تصریح کرد: انجمن یا شرکت‌هایی که عضو این کنسرسیوم نیستند، به آن ملحق شوند تا بتوان از تمامی توانمندی‌ها در جای خود استفاده کرد.

مخلص‌الائمه ادامه داد: هنرستان‌های جوار صنعت از سال گذشته در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و افزایش سهم آموزش فنی و حرفه‌ای مورد توجه قرار گرفته‌اند و بزرگترین هنرستان جوار صنعت کشور در استان مرکزی راه‌اندازی شده و هنرستان های دیگر نیز در حال پیگیری است.

استاندار مرکزی با اشاره ظرفیت‌های صنعتی عظیم استان مرکزی تاکید کرد: محصولات شرکت هپکو کیفیت دارد و معادن و بخش خصوصی به این شرکت سفارش تولید می‌دهند و نیاز است بقیه مصرف‌کنندگان ماشین‌آلات هپکو نیز از محصولات این شرکت بازدید داشته باشند. هپکو برای اولین بار بعد از سال‌ها قرارداد صادراتی خود را با یکی از کشورهای منطقه منعقد کرده است.

مخلص‌الائمه خاطرنشان کرد: در استان مرکزی آب سنگین به ارزش هر کیلو ۸۰۰ دلار تولید می‌شود در حالی که نفت خام بشکه‌ای ۸۰ دلار به فروش می‌رسد، بر این اساس آب سنگین ظرفیت تولیدی ویژه ای در این استان محسوب می‌شود.

وی در خصوص واگن پارس نیز گفت: شهرداری تهران و دیگر شهرهایی که در حوزه مترو نیازمندی دارند باید از ظرفیت واگن پارس مپنا در اراک استفاده کنند.

وی همچنین از استقرار نمایندگی وزارت امور خارجه در استان خبر داد و گفت: جانمایی محل استقرار این نمایندگی انجام شده است.

انتهای پیام 

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا