امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

ایرانیان خارج از کشور برای کشت فراسرزمینی سرمایه‌گذاری کنند

مجری طرح کشاورزی فراسرزمینی، خواستار شناسایی و مشارکت شخصیت‌های حقیقی و حقوقی ایرانی فعال مستقر درکشورهای هدف برای سرمایه‌گذاری دراین حوزه از سوی اداره کل شورای عالی ایرانیان خارج ازکشور شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، رضا فتوحی، مجری طرح کشاورزی فرا سرزمینی، آن را از راهکارهای کشورهای مختلف برای تأمین محصولات کشاورزی و مواد غذایی کشور با توجه به تغییرات اقلیمی و محدودیت منابع و جایگزینی واردات دانست و اظهار کرد: اداره کل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور می‌تواند نسبت به شناسایی و مشارکت شخصیت‌های حقیقی و حقوقی ایرانی فعال در سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی در کشورهای هدف با شرایط خرید تضمینی محصولات و بهره‌مندی از مشوق‌ها طبق آئین‌نامه و نظام‌نامه کشاورزی فرا سرزمینی اقدام کند.

وی گفت: معرفی افراد مؤثر شورای عالی ایرانیان خارج کشور به عنوان مروجان کشاورزی فرا سرزمینی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ایرانی در کشورهای هدف با همکاری وزارت جهاد کشاورزی در راستای سیاست‌های ایران در حوزه کشاورزی فرا سرزمینی خواهد بود.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: استحصال و شناسایی استعدادهای کشاورزی، اطلاعات جامع حقوقی، تجارت بین‌المللی، فراهم شدن امکان استفاده از بانک‌های اطلاعاتی، ارائه طرح‌های تشویقی مناسب برای حمایت از ایرانیان متقاضی برای انجام کشاورزی فرا سرزمینی و ایجاد و تقویت روابط مستقیم با ایرانیان خارج از کشور به منظور استفاده از توان فکری، مالی و تخصص آنها به تحقق و رونق کشاورزی فرا سرزمینی و امنیت غذایی پایدار کمک می‌کند.

فتوحی در همین حال گفت: مزیت اصلی انجام سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه کشاورزی برای کشورهای میزبان، دریافت سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی برای توسعه بخش کشاورزی است که موجب افزایش تولید محصولات غذایی و کاهش فقر، انتقال دانش و تجربه به این کشورها خواهد شد.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا