امور زیربناییتعاون و اشتغال

صدور ۷۲۹ میلیارد تومان ضمانت نامه برای تعاونی‌ها در سال ۱۴۰۲

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون گفت: در سال ۱۴۰۲ بالغ بر ۷۲۹ میلیارد تومان ضمانت نامه برای تعاونی‌ها صادر شده است.

همچنین بخوانید

به گزارش آرمان اقتصادی، البرز محمدی، مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون در گردهمایی متولیان بخش تعاون کشور، تعاون را از بخش‌های مهم و راهبردی کشور دانست و اظهار کرد: توانمندسازی مردم برای حضور در عرصه‌ها و فعالیت‌های اقتصادی از مهمترین ویژگی‌های بخش تعاون است.

وی افزود: تشکیل یک فراکسیون قوی و مؤثر تعاون در مجلس شورای اسلامی بسیار مهم و مورد نیاز است که این مهم می‌تواند بسیاری از مشکلات و چالش‌ها در بخش تعاون را مرتفع کند.

محمدی با اشاره به اهمیت تعاونی‌های محوری مثل پایانه‌های صادراتی گفت: یکی از راه‌های توسعه بخش تعاون ایجاد مدل‌های توسعه است.

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون تصریح کرد: طراحی بسته خدمات تخصصی ویژه تعاونی‌های صادرات گرا در حال انجام است و طراحی و اجرای این بسته می‌تواند کمک مؤثری برای حمایت از تعاونی‌ها در مسیر صادرات باشد.

محمدی با اشاره به توجه نقش پر رنگ صندوق در توسعه کسب و کارهای تعاونی افزود: از بدو تأسیس تاکنون سرمایه صندوق تغییری پیدا نکرده است اما در دولت سیزدهم و از زمان وزارت آقای مرتضوی با نگاه مثبت و تلاش ایشان که جای تشکر دارد توانستیم اوراق خزانه را برای افزایش سرمایه داشته باشیم.

وی از سهم ۴۲ درصدی دولت سیزدهم از مجموع ضمانت نامه‌های صادر شده خبر داد و گفت: در طول عمر ۱۴ ساله این صندوق بیش از ۳۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات و ضمانت نامه به فعالان بخش تعاون اعطا شده است.

محمدی خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۲ بالغ بر ۷۲۹ میلیارد تومان ضمانت نامه برای تعاونی‌ها صادر شده است.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا