اقتصاد کلان

عبدالملکی: آیت‌الله رئیسی ذوب در مردم بودند

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی در مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت، گفت: شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی ذوب در مردم بودند و بر اینکه رضایت خداوند در رضایت مردم است کاملا واقف بودند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی،  حجت الله عبدالملکی در گفت‌وگو با ایسنا با عرض تسلیت شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان ایشان، گفت: شهید آیت‌الله رئیسی مصداق تام دو روایت از پیامبر و امام علی (ع) بودند.

وی افزود: روایت اول می‌فرماید؛ از ایشان (پیامبر) سوال شد که چگونه بهترین مردم باشند؟ حضرت فرمودند: بهترینِ مردم کسی است که بیشترین نفع را برای مردم داشته باشد و آیت‌الله رئیسی تمام عمر خود را وقف مردم کرد.

عبدالملکی ادامه داد: در روایت امام علی (ع) نیز می‌فرماید که کسی که بین خود و خدا را اصلاح کند، خداوند بین او و مردم را اصلاح می‌کند؛ بنابراین ایشان بدون اینکه به دنبال کسب محبوبیت باشند، ‌ بیشترین محبوبیت را داشتند.

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله رئیسی تمام زندگی خود را وقف مردم کرده بودند، اظهار کرد: هرجا موضوع مردم بود ایشان حضور داشتند. غم و خشم ایشان به خاطر مردم و خوشحالی و خنده ایشان هم به خاطر مردم بود. ایشان ذوب در مردم بودند و بر اینکه رضایت خداوند در رضایت مردم است، کاملا واقف بودند.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا