بانکبانک و بیمه

بازار ارز باز هم در برابر فشار‌های روانی دشمن پیروز شد/ از محدودشدن بازار‌ غیررسمی تا ایجاد شفافیت در معاملات ارزی

بازار ارز کشور همچون یک سال گذشته بار دیگر در برابر فشار‌های روانی اخلالگران و عوامل دشمن ایستادگی کرد و پیروز شد.

اقبال شاکری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایبنا اظهار کرد: پس از حمله موشکی ایران به سرزمین‌های اشغالی فلسطین بار دیگر عوامل دشمن سعی داشتند تا با فضاسازی‌های روانی بازار ارز کشور را همچون موارد قبلی در یک سال گذشته دچار تلاطم کنند.

وی افزود: عوامل دشمن در این ماجرا همواره درصدد این هستند تا با ایجاد تلاطم در بازار ارز بازار‌های دیگر را نیز دچار التهاب و در نتیجه اقتصاد کشور را دچار مشکل کنند و باعث افزایش قیمت‌ها شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در موارد قبلی همچون عملیات طوفان الاقصی، تحولات یمن، سوریه و … و با وجود تلاش‌های اخلالگران و سودجویان و عوامل دشمن بازار ارز کشور در برابر جوسازی‌ها مقاومت کرد و اگرچه در چند روز ابتدایی شاهد افزایش قیمت اندکی در بازار ارز بودیم، اما پس از گذشت چند روز بازار به حالت عادی بازگشت و قیمت دلار و دیگر ارز‌های خارجی در بازار کاهش یافت.

شاکری خاطرنشان کرد: در ماجرای اخیر یعنی حمله موشکی ایران به اسرائیل نیز دشمن تمام تلاش خود را به کار گرفت تا با جوسازی و فضاسازی باعث افزایش قیمت دلار در بازار شود که این توطئه نیز خنثی شد و اگرچه در ابتدا قیمت دلار پس از حمله موشکی ایران به ۷۰ هزار تومان رسید، اما پس از گذشت چند روز دیدیم که قیمت دلار در بازار آزاد به کمتر از ۶۰ هزار تومان کاهش یافت و در حاضر وارد کانال ۵۶ هزار تومان شده است.

وی افزود: این ایستادگی و مقاومت بازار در برابر جوسازی‌ها و فضاسازی‌های روانی نتیجه مدیریت بانک مرکزی است که با کنترل دقیق بازار ارز و محدود شدن و به رسمیت نشناختن بازارهای فرعی و غیررسمی و همچنین ایجاد شفافیت در خرید و فروش ارز در کشور باعث کنترل بازار و جلوگیری از نوسانات ساختگی شده است.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا