اقتصاد کلان

چین ناجی اقتصاد کره شمالی

صادرات چین به کره شمالی در ماه آوریل رو به رشد است.

به گزارش آرمان اقتصادی، آمارهای گمرکی نشان داد در حالی که پیونگ یانگ موضع خود را برای توسعه روابط طولانی مدت با چین تأیید می‌کند، صادرات چین به کره شمالی در ماه آوریل با سرعتی اندک نسبت به سال گذشته افزایش یافت و کاهش سالانه در ماه مارس را معکوس کرد.

چین متحد اصلی و راه نجات اقتصادی برای کره شمالی است که از تحریم‌های سازمان ملل به خاطر برنامه تسلیحات هسته‌ای‌اش به شدت آسیب دیده است.

داده‌های منتشر شده اداره کل گمرک چین نشان می‌دهد که محموله‌های ارسالی به کره شمالی در ماه گذشته با ۰.۵۴ درصد افزایش نسبت به سال قبل به ۱۶۴.۹ میلیون دلار رسیده است که کاهش ۵.۶۶ درصدی در ماه مارس را معکوس کرده است.

صادرات چین به کره شمالی بر اساس ماه به ماه، در ماه آوریل ۲۸.۹ درصد افزایش یافت. برخی از صادرات عمده چین به کره‌شمالی شامل مو و پشم فرآوری شده برای استفاده در کلاه گیس، روغن سویا و آرد گندم است.

بر اساس گزارش رویترز، ژائو لجی، قانونگذار ارشد چین در ۱۳ آوریل با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در پیونگ یانگ دیدار کرد و این نشانگر عالی‌ترین مقام چینی است که از سال ۲۰۱۸ به کره شمالی سفر کرده است.

ژائو تمایل پکن برای همکاری با پیونگ یانگ برای تعمیق اعتماد و تقویت همکاری را ابراز کرد. رسانه دولتی کره شمالی KCNA در ۱۴ آوریل گزارش داد که کیم همچنین انتظار داشت که دو کشور به طور پیوسته این سنت های دوستی پایدار را پیش ببرند و توسعه دهند.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا