انرژی

عرض اندام نیروگاه‌های برق خصوصی در معاملات بورس

در راستای اجرای اصلاح نظام مالی صنعت برق و انجام معاملات برق در بورس انرژی، طی اردیبهشت ماه نیز مبلغ تخصیص یافته برای خرید شرکت‌های توزیع از بازار برق بورس انرژی در حساب وکالتی آنها شارژ شده است.

به گزارش آرمان اقتصادی، در مجموع ۲۷ شرکت توزیع برق طی اردیبهشت ماه و تا پایان هفته گذشته ۷۳۱ هزار و ۵۱ مگاوات ساعت برق با متوسط قیمت ۱۱۷۷ ریال و حداقل نرخ ۱۰۵۰ ریال در بورس انرژی‌ معامله کردند و نرخ معاملات به حداکثر قیمت ۱۲۲۷ ریال رسید. حجم معاملات روزانه از ابتدای اردیبهشت ماه تا کنون به رقم ۱۵ میلیون و  ۱۵۸ هزار و ۵۲۷ مگاوات ساعت رسیده است.

همچنین بخوانید

بر اساس اعلام وزارت نیرو، در آخرین روز معاملات هفته قبل تعداد ۸۱ معامله صورت گرفته است که نسبت به روز قبل خود ۲۵ درصد افزایش را همراه داشت. از طرفی این اعداد نمایانگر آن است که تعداد کل معاملات در طول اردیبهشت ماه به ۱۵۹۰ رسیده است.

همچنین پس از پایان معاملات روز چهارشنبه، ارزش معاملات در بازار برق بورس انرژی از ابتدای ماه تا کنون به میزان ۱۷ هزار و ۵۱ میلیارد ریال رسیده است. 

گزارش‌ها حاکی از آن است که در آخرین روز معاملات هفته قبل تعداد ۱۲ نیروگاه دولتی و ۱۱ نیروگاه خصوصی مشغول عرضه برق بودند که نیروگاه‌های خصوصی با ۳۷۴ هزار و ۳۵۲ مگاوات ساعت حجم بیشتری از معاملات را به خود اختصاص دادند در این بین حجم نیروگاه‌های دولتی ۳۵۶ هزار و ۶۹۹مگاوات ساعت بوده است. 

این گزارش اضافه می‌کند در اردیبهشت ماه تمام مبلغ تخصیص یافته برای خرید شرکت‌های توزیع از بازار برق بورس انرژی در حساب وکالتی آنها شارژ شده است.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا