بورسبورس اوراق

در جلسه رؤسای بانک مرکزی و سازمان بورس چه گذشت؟

روز جاری بعد از جلسه ستاد اقتصادی دولت و به پیشنهاد رییس سازمان بورس و اوراق بهادار جلسه‌ای بین رؤسای بانک مرکزی و سازمان بورس تشکیل شد که حدود یکساعت به طول انجامید.

همچنین بخوانید
بانک مرکزی

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ایران(سنا)، روز جاری بعد از جلسه ستاد اقتصادی دولت و به پیشنهاد رییس سازمان بورس و اوراق بهادار جلسه ای بین رؤسای بانک مرکزی و سازمان بورس تشکیل گردید که حدود یکساعت به طول انجامید.

در این جلسه، مجید عشقی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به بیان دغدغه‌ها و نگرانی‌های خود در خصوص آثار سیاست‌های بانک مرکزی بر بازار سرمایه و همچنین راهکارهای پیشنهادی برای خروج از وضعیت موجود پرداخت.

در ادامه، محمدرضا فرزین، رییس بانک مرکزی نیز ضمن سازنده مطرح کردن جلسه و مباحث مطرح شده، اطمینان خاطر داد که ضمن تذکرات جدی به شبکه بانکی جهت رعایت سقف نرخ سود، برخوردهای انضباطی موثری را با اعضای هیات مدیره بانک های خاطی بعمل آورده و مراتب را نیز به نحو مقتضی اطلاع رسانی کند.

همچنین، در این جلسه تفاهم شد بانک مرکزی تدابیر لازم در خصوص افزایش میزان ریپو اوراق خزانه خریداری شده توسط نهادهای مالی بازار سرمایه در شبکه بانکی را اتخاذ کند.

در سوی دیگر نیز مقرر شد توسط سازمان بورس و اوراق بهادار تذکرات لازم به مدیران برخی صندوق‌هایی که تبلیغات گمراه کننده در نحوه اعلام نرخ ها دارند، داده شود.

در این جلسه موضوعات مهم دیگری نیز مورد بحث قرار گرفت که متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا