ارتباطات و فناوري اطلاعاتامور زیربنایی

اتحادیه کارگری سامسونگ اعتصاب می‌کند

اتحادیه کارگری شرکت سامسونگ الکترونیکس در چالش جدیدی برای بزرگ‌ترین شرکت کره‌ جنوبی، اعلام کرد قصد دارد نخستین اعتصاب خود را انجام دهد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، اتحادیه ملی سامسونگ الکترونیک که با حدود ۲۸ هزار کارگر، بزرگترین اتحادیه از چندین اتحادیه این غول فناوری است، روز چهارشنبه پس از توقف مذاکرات دستمزد با مدیریت، این تصمیم را اعلام کرد. دو طرف، از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون، در خصوص افزایش دستمزدها گفت‌وگو کرده اند اما نتوانسته اند اختلافات خود را کم کنند.

این اتحادیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: آنچه می‌خواهیم، افزایش دستمزد یک تا ۲ درصدی نیست. آنچه که می‌خواهیم، پرداخت عادلانه در قبال کاری است که انجام می‌دهیم. ما می‌خواهیم برای کارمان، عادلانه و شفاف پاداش بگیریم.

تصمیم اتحادیه در شرایطی اتخاذ می‌شود که سامسونگ، به ریاست لی جائه یونگ، در موقعیت غیرمعمولی در رقابت صنعت تراشه قرار دارد. شرکت اس کی هاینیکس، رقیب کره‌ای سامسونگ، در تراشه‌های حافظه که برای توسعه خدمات هوش مصنوعی استفاده می‌شوند، پیشتاز است.

در پی انتشار گزارش اعتصاب، ارزش سهام سامسونگ حداکثر ۱.۷ درصد سقوط کرد و افت این شرکت از اوج خود در آوریل، به حدود ۱۰ درصد رسید.

سون وو موک، رئیس این اتحادیه، گفت: یکی از موضوعات کلیدی در مذاکرات، پرداخت پاداش است. شورای مدیریت کار سامسونگ در مارس، تصمیم گرفت دستمزد امسال را ۵.۱ درصد افزایش دهد.

کره جنوبی در ماه‌های اخیر، مانند بسیاری از کشورها برای مهار تورم تلاش کرده است. تورم کره در آوریل، بیش از حد انتظار کاهش یافت و قیمت مصرف کننده ۲.۹ درصد افزایش یافت.

 بر اساس گزارش بلومبرگ، هفته گذشته، برگزاری گردهمایی شبیه کنسرت کارکنان اتحادیه‌ای با اجرای افراد مشهور در سئول، با انتقاد عمومی روبرو شد. سامسونگ الکترونیک از زمان تاسیس خود در سال ۱۹۶۹ تاکنون، اعتصابی نداشته است.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا