بورسبورس اوراق

برگزاری نشست مشترک معاونت حقوقی سازمان بورس و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه

در آستانه سالگرد انعقاد تفاهم‌نامه همکاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و سازمان بورس و اوراق بهادار اهم اقدامات و چالش‌های بازار سرمایه با حضور مدیران دو دستگاه مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین بخوانید
00000

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران(سنا)، دومین سالگرد تفاهم‌نامه همکاری مشترک مابین سازمان بورس و اوراق بهادار و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، با حضور مهرداد مسعودی‌فر، معاون حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار، اسماعیل نوروزی، مشاور عالی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و جمعی دیگر از مدیران و رؤسای دو مجموعه برگزار شد.

در این جلسه ضمن اشاره به توسعه چشمگیر بازار سرمایه و افزایش روز افزون فعالان بازار سرمایه، آثار نابهنجار برخی سیاستگذاری‌های متعارض و مخل حقوق فعالان بازار سرمایه در حوزه پول، اعتبار و رمز ارز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین استفاده از ظرفیت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در کنار سایر بخش‌های قوه قضائیه مانند دادستانی کل کشور، شعب تخصصی رسیدگی‌کننده به پرونده‌های بورسی، سازمان بازرسی کل کشور و سایر بخش ها در جهت حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران با استمرار برنامه‌ها و جلسات مشترک مورد تأکید طرفین قرار گرفت.

در ادامه، بر اولویت موضوع آگاه‌سازی عموم مردم و پرداختن به مقولات مهم بورسی و همچنین چالش رمز ارزها، به منظور هدایت سرمایه‌های مردم در بسترهای امن سرمایه‌گذاری تأکید شد.

در پایان جلسه ضمن مروری بر اهداف، موضوعات و تعهدات مشترک، گزارش اهم اقدامات حوزه پیشگیری به شرح عناوین زیر توسط دبیرخانه کمیته تفاهم نامه همکاری، ارائه شد:

  • تهیه و تصویب سند پیشگیری از ناهنجاری‌ها در سازمان بورس و اوراق بهادار (حاوی هفت راهبرد کلیدی جهت تهیه برنامه‌های سال توسط سازمان و سایر ارکان بازار سرمایه)
  • ایجاد بستر انتشار اسامی مدیران متخلف در تارنمای رسمی سازمان
  • انتشار احکام محکومیت کیفری به حکم قطعی محاکم دادگستری در تارنمای رسمی سازمان
  • تهیه و تصویب بسته جامع آموزش‌های پیشگیرانه در سازمان
  • برگزاری چندین دوره آموزشی مشترک برای قضات، کارآموزان قضایی و کارکنان دو دستگاه
  • چندین مرحله هشداردهی در سطح ملی از طریق پیامک توسط معاونت پیشگیری قوه قضائیه
  • به اشتراک‌گذاری آمار و اطلاعات ناهنجاری‌ها میان دو دستگاه
  • تقویت دادهای پایگاه اطلاعاتی سپرده‌گذاری مرکزی در حوزه سهام عدالت با کمک کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی
  • ایجاد و به کارگیری کارتابل سامانه جامع ارتباط مردمی قوه قضائیه (سَجام) در حوزه بورس
  • تولید محتوای کلیپ‌ها، موشن‌ها و پادکست‌های هشداری و آموزشی جهت انتشار بر اساس آمار و اطلاعات ناهنجاری ها

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا