انرژی

آغاز بهره‌برداری از طرح‌های گازرسانی به پنج شهر شمال سیستان و بلوچستان به صورت همزمان

آیین‌ بهره برداری از طرح های گازرسانی به پنج شهر شمال استان سیستان و بلوچستان به صورت همزمان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، آیین‌ بهره برداری از طرح های گازرسانی به پنج شهر شمال استان به صورت همزمان با حضور علی اوجی وزیر نفت در شرکت ملی گاز استان سیستان و بلوچستان آغاز شد.

همچنین بخوانید

علی اکبر محرابیان وزیر نیرو و جواد اوجی وزیر نفت دقایقی قبل به منظور افتتاح چند طرح در بخش صنعت آب، برق و گاز وارد زاهدان شده و مورد استقبال محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان و سایر مسئولان این استان قرار گرفتند.

افتتاح بزرگترین آب‌شیرین‌کن فراساحلی در سیستان و بلوچستان و بهره مندی پنج شهر منطقه سیستان از گازطبیعی از طرح های قابل افتتاح در سفر امروز وزیر نیرو و نفت به سیستان و بلوچستان است.

همچنین مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان از گازرسانی به ۹ شهر و ۱۳۰ روستای این استان از سوی دولت سیزدهم خبر داد.

محمدرضا میرشکاری در گفت‌وگو با ایسنا با تأکید بر اینکه ایفای نقش فعال شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان سبب رونق اقتصاد، تولید، اشتغال‌آفرینی و کمک به امنیت پایدار استان می‌شود، افزود: مصداق این موضوع می‌تواند بهره‌مندی ۱۳ شهر از مجموع ۵۵ شهر و ۱۴۴ روستا از مجموع ۳۲۸۰ روستای دارای قابلیت گازرسانی در سیستان و بلوچستان از نعمت گاز باشد که از این تعداد، ۹ شهر و ۱۳۰ روستا در دولت سیزدهم گازرسانی شده‌اند و عملیات اجرایی گازرسانی به ۲۰ شهر و ۳۵۰ روستا نیز در حال اجراست.

مدیرعامل شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این در حالی است که در مجموع، ۵۵۸۶ کیلومتر شبکه گاز نیز در این استان اجرایی شده که ۲۳۱۵  کیلومتر آن در دولت سیزدهم انجام شده است.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا