بورسفرابورس

ارزش معاملات امروز فرابورس به ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال رسید

به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، فعالیت بازار فرابورس در روز ۲۱ فروردین‌ماه ۱۳۹۵ با خرید و فروش ۳۱۶ میلیون ورقه بهادار در ۳۹ هزار و ۶۵۶ نوبت به ارزش ۲ هزار و ۲۹۹ میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال پایان یافت.

نیرو سرمایه به همراه گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان و سبحان انکولوژی بیشترین افزایش قیمت سهم را داشتند، در حالی که سهام شرکت‌های سیمان لار سبزوار، سرمایه‌گذاری مسکن تهران و بیمه کوثر با بالاترین کاهش قیمت مواجه شدند.

این گزارش حاکی است، بیشترین حجم و ارزش معاملات امروز به میزان ۵۴ میلیون سهم به ارزش ۱۵۲ میلیارد ریال در نماد ذوب آهن اصفهان اتفاق افتاد.

همچنین بخوانید

همچنین، آیفکس از ابتدای ساعت معاملاتی امروز روند صعودی در پیش گرفت و حدود ۱۰ واحد بالا رفت، اما در نهایت به رشد ۴.۵ واحدی بسنده کرد و عدد ۸۱۱.۵۸ واحد را نشان داد.

طبق این گزارش، قیمت اوراق تسهیلات مسکن در روز جاری در تمامی نمادها به جز نماد اسفند ۹۳ افت کرد و در محدوده ۷۳۶ تا ۷۹۶ هزار ریال معامله شد.

در بازار اول ۴۳ میلیون و ۴۰ هزار ورقه بهادار به ارزش ۹۵ میلیارد ریال داد و ستد شد و بیشترین حجم معاملات در نماد سرمایه گذاری مسکن تهران و بیشترین ارزش در نماد سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی اتفاق افتاد.

همچنین، ۱۸۵ میلیون اوراق بهادار در بازار دوم به ارزش ۸۱۲ میلیارد ریال خرید و فروش شد و ذوب آهن اصفهان رکورددار حجم و ارزش معاملات در این بازار بود.

طی روز شنبه، صندوق سرمایه‌گذاری آرمان آتی کوثر با معامله ۳ میلیون و ۲۲۰ هزار سهم بالاترین حجم معاملات صندوق‌های قابل معامله را به خود اختصاص داد.

همین طور در بازار اوراق با درآمد ثابت بیشترین حجم و ارزش معاملات متعلق به اوراق اجاره چادرملو به ارزش ۴۷۹ میلیارد ریال بود و در مجموع یک هزار و ۲۰۴ میلیارد ریال اوراق در این بازار داد و ستد شد.

در عین حال، ۵۲ میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی در نمادهای “اخزا” مبادله شد که بالاترین ارزش معاملات در نماد “اخزا۲” بود.

امروز شاهد بازگشایی نماد معاملاتی شرکت بیمه سامان پس از ارائه اطلاعات پیش‌بینی و نمادهای معاملاتی اوراق اجاره شرکت واسط مالی مرداد دوم و اوراق صکوک اجاره شرکت واسط مالی دی یکم پس از پرداخت اجاره بهای سه ماهه اوراق بودیم؛ همچنین با توجه به اتمام مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام شرکت بهمن لیزینگ، نماد معاملاتی مذکور در پایان معاملات امروز متوقف شد.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا