اقتصاد کلان

۵۰ درصد تخفیف مالیاتی برای سرمایه‌گذاران متعهد خارجی

قائم‌مقام سازمان توسعه تجارت گفت: اگر شرکت‌های خارجی با استفاده از ظرفیت تولیدات داخلی در ایران تولید کنند، مشروط به صادرات ۲۰ درصد محصولات، معاف از مالیات خواهند شد.به گزارش خبرگزاری مهر، صادق ضیائی بیگدلی در دیدار با دو هیات چینی از استان‌های جی‌جیانگ و یونن ضمن تاکید بر ضرورت سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در ایران، گفت: اگر شرکت‌های خارجی با استفاده از ظرفیت واحدهای تولیدی داخلی در ایران نسبت به تولید محصولات با نشان معتبر اقدام کنند، در صورتی ‌که حداقل ۲۰ درصد از محصولات تولیدی را صادر کنند؛ مشمول معافیت مالیاتی می‌شوند و با اتمام دوره مذکور، از ۵۰درصد تخفیف مالیاتی برخوردار خواهند شد.

قائم‌مقام سازمان توسعه تجارت ایران افزود: ایران بزرگترین بازار کالاهای واسطه‌ای در خاورمیانه است و با توجه به دسترسی به بازار ۳۰۰ میلیون نفری کشورهای همسایه به ویژه منطقه اوراسیا، وضعیت خوبی برای گسترش تجارت و سرمایه‌گذاری دارد و سرمایه‌گذاران می‌توانند از ایران به عنوان هاب صادراتی خود استفاده کنند.

وی در ادامه این دیدارها، از طرف‌های مقابل خواست، حوزه‌های مدنظر همکاری با ایرانی‌ها را مشخص کنند و در جلسات و دیدارها شرایط گفت‌وگو و مذاکرات بخش خصوصی دوطرف و عملیاتی شدن تفاهم‌نامه‌های تجاری را فراهم کنند و همچنین از آمادگی ایران برای معرفی فعالان و تجار موفق خود در بخش‌های مختلف به سرمایه‌گذاران خارجی خبرداد.

همچنین بخوانید

در ادامه این دیدار، تنگ چاوجین معاون اتاق بازرگانی و مرکز توسعه تجارت استان جی‌جیانگ نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه ایران در منطقه با تشریح آخرین وضعیت استان متبوع خود اظهار داشت: ما اگرچه از نظر وسعت نسبت به چین کوچک هستیم اما ۵۶ میلیون جمعیت داریم و ۱۱۵ نفر از فعالان اقتصادی ما از جمله بزرگترین افراد اقتصادی چین هستند که ۲۲ می (۲ خرداد) در قالب هیاتی به ایران سفر خواهند کرد. وی ضمن ابراز امیدواری برای تحقق اهداف روسای جمهوری دو کشور ایران و چین، گفت: امیدواریم بتوانیم شرکای تجاری خوبی برای یکدیگر باشیم و به اهداف مدنظر خود دست پیدا کنیم.

هی لیئانجیو رئیس هیات اقتصادی استان یونن چین نیز در دیدار با سرپرست معاونت امور بین‌الملل و الحاق به WTO سازمان توسعه تجارت ایران گفت: ما خواستار اعزام هیات‌های مختلف، گسترش روابط نمایشگاهی و انعقاد تفاهمنامه میان استان خود با سازمان توسعه تجارت ایران هستیم.

وی گفت: قطعا زمینه‌های همکاری در بخش‌ مختلف به ویژه حوزه معادن وجود دارد و ما تلاش می‌کنیم به صورت هدفمند در این بخش گام برداریم و حضور بیشتری در نمایشگاه‌های ایران داشته باشیم.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا