انرژی

تحریم بیمه ساچه ایتالیا در صنایع پتروشیمی ایران لغو شد

مدیر یک شرکت ایتالیایی از لغو تحریم بیمه ‌ای شرکت ساچه ایتالیا در بخش صنعت پتروشیمی ایران و صنایع تکمیلی آن به دنبال سفر هفته گذشته نخست وزیر ایتالیا به تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی،کورادو مونتا مدیر فروش فنی شرکت ایکما ایتالیا در حاشیه برگزاری دهمین نمایشگاه ایران پلاست ، گفت: این شرکت از سال ۲۰۰۸ در ایران حاضر شده و همه ساله در نمایشگاه ایران پلاست حضور پیدا کرده است .
وی افزود: صادرات این شرکت به ایران حدود ۱۰ درصد مجموع گردش مالی آن است و سال گذشته پروژه بزرگی با یکی از شرکت‌های ایرانی امضا شده که سهم بازار ایران از گردش مالی ایکما را به ۴۰ درصد افزایش داد.
مونتا در خصوص توسعه روابط تجاری با ایران در شرایط پسا تحریم اضافه کرد: روابط بیمه ای شرکت ایتالیایی ساچه (SACE) با فعالان صنعت پتروشیمی، صنایع تکمیلی پتروشیمی، پلاستیک و ماشین سازان ایرانی صورت گرفته و به منظور توسعه روابط مالی با ایران، این شرکت تأسیس شده و قرار است مشتری‌های ایرانی را برای خرید شرایطی محصولات ایتالیایی پشتیبانی کند.
وی تصریح کرد : سفر هفته گذشته نخست‌وزیر ایتالیا به ایران موجب شد تا موضوع مزبور مطرح، و قرارداد مالی این شرکت با طرف ایرانی تنظیم شود.
به گزارش ایرنا، دهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست از ۲۵ تا ۲۹ فروردین ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا شده وساعات بازدید آن ۱۰ صبح تا ۱۸ بعدازظهر است.
نمایندگانی از بخش خصوصی ایتالیا و نمایندگانی از بخش دولتی و تعدادی از اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در روز چهارشنبه (۲۵ فروردین ) با حضور« متئو رنتزی » نخست وزیر ایتالیا و محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن وتجارت کشورمان، ۱۲ موافقتنامه همکاری در بخش های مختلف انرژی، فولاد، مخابرات و هوانوردی، فرودگاهی و پزشکی امضا کردند.
علاوه براین روز سه شنبه در نخستین روز اقامت نخست وزیر ایتالیا در تهران، هفت سند همکاری در زمینه های مختلف از جمله همکاری در زمینه گردشگری و فعالیت های فرهنگی، تفاهم نامه همکاری صنعتی بین وزارت نیرو ایران و وزارت توسعه اقتصادی ایتالیا و همچنین چارچوب همکاری راه آهن جمهوری اسلامی ایران و راه آهن دولتی ایتالیا امضا شد.
یادداشت تفاهم همکاری بین شرکت انل و شرکت ملی صادرات گاز ایران، یادداشت تفاهم همکاری بین شرکت فرودگاه های ایران و شرکت فرودگاه های میلان ایتالیا، یادداشت تفاهم همکاری بین شرکت کارگاز سیستم ایران و شرکت دانیلی ایتالیا در زمینه تولید انواع مفتول، میلگرد و تسمه مورد نیاز صنایع خودرو از دیگر اسنادی بود که بین دو طرف مبادله شد.

همچنین بخوانید

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا