اقتصاد کلان

عضو شورای پول و اعتبار:دادستان کل کشور در جلسه اخیر،از پولشویی چندصدمیلیاردی خبر داد

محمدرضا تابش،عضو شورای پول و اعتبار، گفت: «‌آقای ظریف از طرح این موضوع نهایت حسن‌نیت را داشته‌اند و خواستند اعلام کنند که پدیده پول‌شویی و فساد در کشور رایج است. بخشی از نابسامانی‌ها و تلاطم‌هایی که در بازار ارز و سکه شاهد بودیم متأثر از همین موضوع بود».

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی و به نقل از شرق، این عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه و محاسبات افزود: «به‌عنوان عضو شورای پول و اعتبار اعلام می‌کنم که متأسفانه پدیده پول‌شویی در کشور رایج است و اتباع بیگانه و حتی ایرانیان از فرصت‌هایی که فراهم شده است برای تبادل پول به مبالغ کلان حداکثر استفاده را کرده‌اند و گاهی با کارت‌های بانکی این کار را انجام داده‌اند و متأسفانه منجر به سوءاستفاده شده است».

او ادامه داد: «در جلسه اخیر شورای پول و اعتبار دادستان کل کشور گزارش دادند که در یکی از استان‌ها یک تبعه افغانی که گذرنامه هم ندارد توانسته است با کارت بانکی چندصد میلیارد پول را جابه‌جا کند و همین نشان‌دهنده پول‌شویی در کشور است».

همچنین بخوانید

عضو فراکسیون امید گفت: «افرادی که الان در معرض اتهام هستند یا در حال محاکمه هستند از حساب‌های چندصد میلیاردی بستگان یا افراد ناشناس صحبت می‌کنند که همه اینها نشان‌دهنده این است که در کشور پول‌شویی آنجا می‌شود».

ظریف درباره توان فضاسازی افرادی که از پول‌شویی سودهای کلان می‌برند گفته بود، حالا محمدرضا تابش نیز از جهت دیگر به این موضع نزدیک شد: «پول‌شویی در این حجم و حد وسیع در کشور بدون پشتوانه نیست و باید خود نظام و حاکمیت این مسئله را ریشه‌یابی کنند و قوانین محکمی داشته باشیم که مانع پول‌شویی شود». او در انتها گفت: «قوه قضائیه همچنان که تاکنون به خوبی برای برخورد با مفسدان اقتصادی عمل کرده است به طور جدی‌تر این برخورد را انجام دهد… عامه مردم و مسئولان از صحبت‌های آقای ظریف استقبال کردند، ولی عده‌ای نیز این سخنان را برنتافتند و با آن مخالفت کردند که دلیل مخالفتشان معلوم نیست».

 

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا