بانکبانک و بیمه

آخرین خبرها از وضعیت موسسه ثامن الحجج

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی، سخنگوی قوه قضاییه گفت: ۵۰۰ میلیارد تومان از سرمایه موسسه ثامن به ناحق به افراد داده شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در نودمین نشست خبری خود، با اشاره به پرونده تخلفات موسسه ثامن‌الحجج اظهار داشت:  در پرونده ثامن‌الحجج کارگروهی تلاش کرد تا مردم به پولشان برسند و با تمهیداتی که در نظر گرفته شده، ارزیابی ما این است که اقدامات برای حل همه مشکلات مردم در این پرونده ادامه یابد.
او با بیان اینکه تا پایان هفته آینده می‌توانند تکلیف اینها مشخص شود، گفت: تعدادی از سپرده‌گذاران با تعیین تکلیف نهایی تا پایان هفته دوم مشکلشان حل می‌شوند که بر اساس اطلاعات و آمار حدود ۱۵۰ هزار نفر باقی می‌مانند.
قائم مقام دستگاه قضا اظهار داشت: مدیران این شرکت برای آنکه مسئولان را بترسانند می‌گفتند ما ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار سپرده‌گذار داریم، اما بر اساس اطلاعاتی که گرفتیم دیدیم سپرده‌گذاران این تعداد نیستند. به هر تقدیر تا کنون ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار سپرده‌گذار حل شد. البته برخی دیگر رقم‌های بالا گذاشته شدند که عده‌ای شخصیت حقوقی و برخی هم شخصیت حقیقی بودند.
محسنی اژه‌ای اظهار داشت: حدود ۵۰۰ میلیارد تومان از سرمایه موسسه به ناحق به افراد داده شده است که این افراد شناسایی شده‌اند و یکی یکی تحقیق از آنها صورت می‌گیرد و اگر ناحق بودن دریافت‌ها ثابت شد، پول‌ها را برمی‌گردانیم.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا