مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی مشاغل امروز پایان می‌یابد

به گزارش پایگاه خبری توسعه اقتصادی، روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: براساس اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم، ۳۱ خردادماه، آخرین مهلت ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل است و این مهلت تمدید نخواهد شد.

براساس این اطلاعیه، شرط برخورداری از هرگونه معافیت و تسهیلات مالیاتی، ارائه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی (۳۱ خردادماه برای اشخاص حقیقی) است و همچنین عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی، موجب تعلق جریمه برای صاحبان مشاغل خواهد شد که این جریمه غیر قابل بخشودگی خواهد بود.

این اطلاعیه می‌افزاید: براساس توافق صورت گرفته میان سازمان امور مالیاتی و اصناف کشور، مودیانی که اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۴ خود را با تکمیل خلاصه وضعیت درآمد و هزینه به‌صورت الکترونیکی از طریق سامانه عملیات الکترونیکی مودیان مالیاتی به نشانی WWW.TAX.GOV.IR در موعد مقرر قانونی تسلیم کنند مشمول توافق خواهند بود.

همچنین ضرورتی به تسلیم اظهارنامه به‌صورت کاغذی و ارائه به ادارات امور مالیاتی نخواهد بود و کد رهگیری دریافتی از سامانه در تاریخ ارسال، به‌عنوان رسید تسلیم اظهارنامه مالیاتی است و مودیان بابت تسلیم اظهارنامه و همچنین پرداخت مالیات نیازی به مراجعه به ادارات مالیاتی ندارند.

این گزارش حاکی است براساس توافق صورت گرفته، میزان مالیات عملکرد سال ۱۳۹۴ صاحبان مشاغل به میزان مالیات قطعی شده سال ۱۳۹۳ تعیین شده و در مورد مودیانی که مالیات عملکرد سال ۱۳۹۳ آنها تا تاریخ تسلیم اظهارنامه قطعی نشده است (به استثنای مودیانی که پرونده آنها برای عملکرد ۱۳۹۳ به‌عنوان نمونه انتخاب و مورد رسیدگی قرار گرفته است)، مالیات قطعی عملکرد سال ۱۳۹۲ آنها با رعایت درصد رشد (تا مبلغ یک میلیون تومان مالیات سال ۱۳۹۲ با رشد ۸ درصد، از مبلغ یک میلیون تومان تا مبلغ سه میلیون تومان مالیات با رشد ۱۲ درصد و مازاد بر سه میلیون تومان با رشد ۱۸ درصد) مبنای تعیین مالیات مورد توافق قرار می‌گیرد.

به منظور تکریم مودیان مالیاتی و پاسخگویی و راهنمایی مودیان محترم مالیاتی، ساعات کار ادارات در روزهای ۲۹ لغایت ۳۱ خردادماه، تا ساعت ۲۰ افزایش یافته است.

خروج از نسخه موبایل