امور زیربناییتعاون و اشتغال

موافقت کارفرمابا به روز شدن حقوق کارکنان هفت تپه/۲.۵ماه حقوق معوق

اهواز- نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی گفت: خواسته ما این است که حقوق کارگران هفت تپه به روز رسانی شود که در این راستا کارفرما با این خواسته موافقت کرد.

محمد کعب عمیر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به جلسه امروز در خصوص تعیین تکلیف حقوق معوق کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در تهران، اظهار کرد: خواسته اول ما این بود که حقوق کارگران به روز شود و کارفرما با این خواسته موافقت کرد.

وی به مصوبه‌ای در خصوص به روز رسانی حقوق کارگران در این جلسه اشاره کرد و افزود: کارفرما اعلام کرد که حساب‌های شرکت بلوک شده است و نماینده قوه قضائیه نیز در جلسه حضور داشت تا پیگیری‌های لازم را در این راستا داشته باشد.

کعب عمیر با اشاره به اینکه کارگران هفت تپه دو ماه و نیم حقوق معوق دارند، تصریح کرد: هیئت‌مدیره شرکت باید آن توسعه‌ای را که وعده داده بود، محقق کند تا اشتغال‌زایی بیشتری به دنبال داشته باشد.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرکت هفت تپه پنج هزار کارگر دارد، یادآور شد: هیئت‌مدیره بیان داشته که ۱.۴ میلیارد دلار یا ۷۵۰ میلیون دلار وام ارزی را از صندوق توسعه ملی دریافت نکرده است و اکنون در حال مواخذه از سوی قوه قضائیه است که اگر این اتهام اثبات نشود، می‌توانند به کار خود ادامه دهد.

وی یادآور شد: هیئت‌مدیره اعلام کرده که مبلغ وام خیلی کمتر از مبالغ اعلامی بوده است.

کعب عمیر در پایان بیان کرد: این شرکت ۷۰۰ میلیارد تومان بدهی به بیمه تأمین اجتماعی دارد و همچنین مبالغی هم به شرکت آب، برق و گاز بدهکار هستند که باید به صورت اقساطی پرداخت شود.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، در پایان این جلسه، حسین آمیلی، نماینده تام الاختیار شرکت نیشکر هفت تپه گفت: حقوق فروردین‌ماه کارگران بخش کشاورزی، حراست، کارخانه و نیروهای قراردادی شرکت هفت تپه پرداخت شده است و حقوق مابقی کارگران و مطالبات اردیبهشت‌ماه نیز فردا و حقوق خردادماه، در مرداد امسال پرداخت می‌شود.

منبع

مهر

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا