افتتاح و کلنگ‌زنی ۲۲۰۰ میلیارد تومان پروژه روبنایی و زیربنایی در پردیس

با حضور وزیر راه و شهرسازی با حضور وزیر راه و شهرسازی ۲۲۰۰ میلیارد تومان پروژه روبنایی و زیربنایی در شهر جدید پردیس افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، صبح امروز با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، ۲۲۰۰ میلیارد تومان پروژه روبنایی، زیربنایی و محله محور در شهر جدید پردیس به افتتاح رسید و یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد.

دو مخزن تامین آب فاز پنج شهر جدید پردیس با حجم ۶ هزار متر مکعب، نخزن تامین آب فاز ۸ به حجم ۲۰ هزار متر مربع، ۸۵۰ متر خطوط انتقال آب،۳۸۷۰ متر خطوط انتقال فاضلاب، دو ایستگاه پمپاژ فاضلاب با مجموع ظرفیت ۷۸۰ لیتر بر ثانیه و اجرای تغییر مسیر خط انتقال ۴۰۰ کیلوبایت، پروژه‌های زیربنایی بود که با اعتبار ۱۹۴/۷ میلیارد تومان احداث شده و به بهره‌برداری رسیدند. همچنین درمانگاه و مدرسه شهر جدید پردیس و ۶ مجتمع تجاری نیز با اعتبار بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان احداث شده‌اند که امروز مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

امروز همچنین عملیات اجرایی احداث ۶۰۵ واحد تجاری، ۱۴ واحد آموزشی، ۱۰ واحد فضای سبز و سرای محله، ۲ واحد درمانی، ۲ واحد فرهنگی، ۸ واحد مذهبی، یک مجتمع خدماتی-ورزشی، یک واحد خدماتی-فرهنگی و ۲۱۹ واحد مسکونی به صورت مشارکتی و با رویکرد مرکز محله محور آغاز شد.

آغاز عملیات اجراییتصفیه خانه شماره دو فاضلاب شهر پردیس از دیگر اقداماتی بود که امروز انجام شد. این تصقیه خانه در مدت ۲۴ ماه و مساحت ۷ هکتار توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، هولدینگ نیرو و موسسه بعثت احداث می‌شود. ظرفیت آن ۵۰ هزار متر مکعب در شبانه‌روز است و اعتبار مورد نیاز برای احداث آن ۵۰۰ میلیارد تومان تخمین زده می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر خود به شهر جدید پردیس همچنین از پیشرفت پروژه‌های اقدام ملی مسکن نیز بازدید کرد. گفتنی است در جریان این بازدید محمد طاهرخانی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، استاندار تهران و جمعی از مسئولان محلی اسلامی را همراهی می‌کردند.

 

منبع

ایلنا

خروج از نسخه موبایل