جرئیات کاهش ١٠ درصدی قیمت ٣ محصول لبنی

سخنگوی انجمن لبنی جزئیات کاهش ١٠ درصدی ٣ محصول لبنی را اعلام کرد و گفت: این سه محصول شامل ماست ساده ۲.۵ کیلوگرمی، پنیریواف ۴۰۰ گرمی و شیر پاستوریزه ساده نایلونی ۹۰۰ گرمی است.

محمدرضا بنی طبا در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جلسات متعدد مسئولان برای کاهش قیمت محصولات لبنی گفت: دولتمردان از ما برای حل این مسأله راهکار خواستند و ما پیشنهاد کردیم که در صورت ثبات قیمت شیرخام (حداقل تا شش ماه آینده) کارخانجات لبنی قیمت سه محصول پرمصرف برای دهک‌های محروم جامعه را ١٠ درصد کاهش می‌دهند.

وی با بیان اینکه این سه محصول شامل ماست ساده ۲.۵ کیلوگرمی، پنیر یواف ۴۰۰ گرمی و شیر پاستوریزه ساده نایلونی ۹۰۰ گرمی است، افزود: بر این اساس کارخانجات ۵ درصد از سود خود و ۵ درصد از سودی که به مغازه داران تعلق می‌گیرد، کاهش می‌دهند و مغازه داران نیز با این مسأله موافقت کرده‌اند.

بنی طبا تداوم اجرای این طرح را منوط به ثبات قیمت شیرخام (بین ۶۴٠٠ تا ۶۶٠٠ تومان) دانست و درباره مباحث مطرح شده مبنی بر اینکه در برخی نقاط کشور هنوز شیرخام را به نرخ مصوب از دامداران خریداری نمی‌کنند، گفت: این مباحث کذب است و در تمام کشور شیرخام کیفی با بار میکروبی استاندارد به نرخ مصوب خرید می‌شود.

وی همچنین درباره اینکه آیا از امروز مصرف کنندگانی که برای خرید سه محصول فوق به مغازه‌ها مراجعه می‌کنند، این محصولات را با قیمت جدید می‌توانند بخرند؟، افزود: شیر ساده نایلونی ٩٠٠ گرمی که از امروز عرضه می‌شود با قیمت جدید خواهد بود اما درباره ماست و پنیر بین دو تا چهار روز طول می‌کشد تا قیمت جدید اعمال شود چون این محصولات قبل از عرضه چند روز را در قرنطینه هستند و محصولاتی که الان در بازار عرضه می‌شود، چند روز پیش توزیع شده است البته این احتمال نیز وجود دارد که برخی مغازه داران از همین امروز ماست و پنیر را نیز با قیمت‌های جدید عرضه کنند.

منبع

مهر

خروج از نسخه موبایل