حفظ منافع سهامداران با اجرای حاکمیت شرکتی/ صنعت فولاد با تجدید ارزیابی دارایی‌ توسعه می‌یابد

مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه با بیان اینکه تجدید ارزیابی دارایی‌ شرکت‌ها، در آینده موجب توسعه و افزایش سودآوری صنعت فولاد کشور می‌شود، اعلام کرد: دستورالعمل حاکمیت شرکتی برای حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران و پیشگیری از وقوع تخلفات تصویب شد.


محمدیاسر طیب‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، در رابطه با مزیت تجدید ارزیابی دارایی‌ها، اظهار کرد: تجدید ارزیابی دارایی‌ شرکت‌ها یکی از مسائل مهم به حساب می‌آید زیرا به موجب این امر سودهای موهوم شناسایی و درآمدها شفاف خواهد شد، همچنین این امر به مرور می‌تواند موجب توسعه و افزایش سودآوری صنعت فولاد در آینده شود.

حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران با اجرای حاکمیت شرکتی

مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه در ادامه در رابطه با مزیت اجرای حاکمیت شرکتی، گفت: دستورالعمل حاکمیت شرکتی در راستای حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران، پیشگیری از وقوع تخلفات و نیز ساماندهی و توسعه بازار شفاف و منصفانه اوراق بهادار تصویب شد.

طیب‌نیا در ادامه گفت: تاکید سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای اجرای دستورالعمل حاکمیت شرکتی مسئله بسیار ارزشمندی تلقی می‌شود که بسیاری از موارد آن در شرکت‌های بزرگ درحال اجراست.

مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه ادامه داد: در این میان شاهد وجود برخی ماده‌ها هستیم که به سبب محدودیت‌های اجرایی نمی‌توان آن‌ها را اجرا کرد و رفع این مسئله نیازمند بحث و بررسی‌های کارشناسی است.

مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه در پایان در خصوص مزیت عرضه محصولات فولادی در بورس کالا، گفت: عرضه محصولات فولادی در بورس کالا به منظور شفافیت صورت گرفت، اکنون تولیدکنندگان این محصول انتظار دارند که هیچ‌گونه دخالتی در تعیین قیمت زنجیره این محصول صورت نگیرد و نرخ آن‌ها براساس عرضه و تقاضا تعیین شوند.

خروج از نسخه موبایل