اقتصاد کلان

لزوم توجه نامزدها به حقوق و دستمزد و مقابله با گرانی و تورم

یک کارشناس حوزه کار توجه به حقوق و دستمزد و معیشت مردم را دو مقوله‌ای دانست که نامزدهای ریاست جمهوری باید به آن بپردازند و توصیه کرد: دولت آینده باید نسبت به گردش چرخ اقتصاد، برداشتن موانع از پیش روی تولیدکنندگان و حل محدودیت دسترسی افراد به شبکه‌های مجازی اقدام کند.

حمید نجف در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری مناظره دیشب، درباره برنامه‌های اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری ابراز عقیده کرد و گفت: در مناظرات و برنامه‌های تبلیغاتی موضوع مشترک بیشتر نامزدها بحث توجه به حقوق و دستمزد و معیشت کارگر و کارمند و بازنشسته بوده است. طبعا هر یک از نامزدهایی که بر صندلی ریاست جمهوری خواهند نشست هم باید به دو موضوع مهم توجه کنند: اول بحث معیشت وحقوق و دستمزدها و مساله بعد توجه به گرانی و کنترل و مهار تورم. راه دستیابی به رشد اقتصادی در کشور مستلزم توجه به این دو مقوله مهم است.

همچنین بخوانید

توجه به حقوق و دستمزد و مقابله با گرانی و تورم

وی از نیروی کار به عنوان سرمایه انسانی یاد کرد و گفت: برای آنکه چرخ اقتصاد مملکت بچرخد باید به نیروی کار بها داد که به آن سرمایه انسانی گفته می‌شود و این سرمایه باید تقویت شود و به آینده امیدوار باشد تا به زندگی و کار امید پیدا کند.

این کارشناس حوزه کار در توصیه به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برای تبیین اولویت‌های اقتصادی دولت خود گفت: موتور محرک اقتصاد جامعه کارگری و نیروی انسانی هستند و هر دولتی که سرکار می‌آید باید نسبت به جامعه کارگری، کارمندی و مستخدمین بخش‌های دولتی و خصوصی که در حال فعالیت هستند بی تفاوت نباشد. دولت آینده برای توفیق بیشتر باید به سمت رشد و رونق اقتصادی برود و گردش چرخ اقتصاد را مدنظر داشته باشد و انگیزه و رضایت شغلی و امید به زندگی مردم را افزایش دهد.

رفع موانع پیش روی تولید و محدودیت دسترسی به شبکه‌های مجازی

نجف تاکید کرد: هر کدام از نامزدها در صورت پیروزی در انتخابات باید موانع پیش روی تولید و کار را بردارند. ایجاد و توسعه کسب و کارهای اینترنتی و رفع محدودیت دسترسی افراد به شبکه‌های مجازی از دیگر اقداماتی است که در جهت رشد اقتصادی و امرار معاش مردم باید در پیش گرفته شود.

وی در پایان گفت: هر نامزدی که وعده‌ای می‌دهد باید بتواند آن را عملی کند در غیر این صورت موجب بی اعتمادی به دولت و نارضایتی و دلسردی مردم می‌شود.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا