امور زیربناییتعاون و اشتغال

سه میلیون و ۵۰۰ هزار بیکار داریم!

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور دغدغه اصلی این سازمان را نرخ بالای بیکاری و جلوگیری از ریزش نیروهای کار دانست و بر اهمیت حفظ نیروهای کار تاکید کرد.

محمدامین سازگارنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در شرایط فعلی، اشتغال به یکی از دغدغه‌های اساسی در سطح کشور تبدیل شده و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در صدد است که با پایداری مشاغل و حفظ شاغلان در بازار کار این دغدغه را تا حدی کاهش دهد.

وی با اشاره به اهمیت حفظ نیروی کار تصریح کرد: در حال حاضر سه میلیون و ۵۰۰ نفر بیکار در کشور داریم که اگر به شایستگی مدیریت نشوند ریزش نیروها در بازار کار را شاهد خواهیم بود.

همچنین بخوانید

سازگارنژاد در ادامه یکی از برنامه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در سال جاری را تبدیل آموزش‌های مهارتی از شیوه عرضه‌محور به سفارش‌محور عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ۷۰۰ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی و ۸۰۰۰ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای آزاد پاسخگوی سفارش مهارت از بخش‌های مختلف اقتصادی و ارائه آموزش‌های لازم هستند.

وی تصریح کرد: هدف ما این است که از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بخش خصوصی در فعالیت‌های کم‌حجم استفاده کنیم و فعالیت‌های سنگین و خارج از توان بخش خصوصی را مراکز دولتی فنی و حرفه‌ای برعهده بگیرند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین برگزاری مسابقات ملی مهارت را در تقویت فرهنگ مهارت کشور موثر خواند و گفت: دوره‌های ارتقای مربیان باید به شکلی برگزار شود که هم ارزش افزوده ایجاد کند و هم مربیان بتوانند در حرفه‌های مختلف و جدید به آموزش بپردازند.

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا