انرژی

راه‌اندازی چندین ایستگاه تقویت فشار گاز در استان‌های شمالی

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: با برنامه ریزی های انجام شده چندین ایستگاه تقویت فشار گاز را در استانهای شمالی راه اندازی کردیم که این امر یکی از اقدامات مهم در زمینه پایداری گاز بوده تا مانع افت فشار گاز در این استانها شویم.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، مهندس حمیدرضا عراقی در جلسه ستاد بحران شرکت گاز استان گلستان ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر گفت:سال ۱۳۹۵ سال بسیار موفق و خوبی برای شرکت ملی گاز ایران بود و افتخار می کنیم در ۵۰ سالگی تاسیس شرکت ملی گاز حرکتها و اقدامات خوبی انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه استراتژی و مهمترین کارهای ما حفظ و نگهداری از تاسیسات و رساندن گاز مطلوب به مشترکین در تمام کشور است، افزود: در حال حاضر این کار با قوت در حال انجام است، به طوری که همه پالایشگاهها و ایستگاههای تقویت و تقلیل فشار گاز نیز در حال فعالیت بوده و حتی ایستگاههای یدکی را نیز آماده کردیم  و توانستیم در حد امکان از حداکثر ظرفیت، امکانات و توان موجود به نحو مطلوبی استفاده کنیم تا جلوی افت فشار گاز را بگیریم.

همچنین بخوانید

عراقی ادامه داد: انتظارات مردم از شرکت ملی گاز بسیار بالا است، بنابراین نیاز است در این شرایط دست به دست هم بدهیم و با همکاری و مساعدت و تلاش جمعی مشکلات موجود را مدیریت کرده و اجازه ندهیم خدشه ای در حیثیت، آبرو و عزت وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران بوجود بیاید.

وی خاطرنشان کرد: ماه بهمن بسیار سرد و پر برفی بوده و سرمای بسیار سختی را شاهد هستیم، بنابر این رسالت ما بیش از پیش بوده و لازم است آمادگی کامل را داشته باشیم و با انجام اقدامات مناسب و فرهنگ سازی بهینه و همیاری و مساعدت مردم، به آنها اطمینان دهیم تا بتوانیم به خوبی فصل سرما را پشت سر بگذاریم.
 
عراقی تصریح کرد: در حال حاضر شرایط مطلوب بوده و سوخت جایگزین نیز به اندازه نیاز موجود و ذخیره سازی شده  و آماده تحویل به واحدهای متقاضی است و نگرانی در این خصوص نداریم.
 
مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران تاکید کرد: در حال حاضر جهت پیشگیری از افت فشار گاز نیاز است، با آمادگی و عزمی جدی با انجام کمی صرفه جویی در بخشهای مختلف کمک کنیم، فصل سرما را به خوبی و بدون هیچ مشکلی سپری کنیم.

انتهای پیام


منبع:ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا