ارتباطات و فناوري اطلاعاتامور زیربنایی

مرورگر فایرفاکس جلوی ردیابی کاربران را می‌گیرد

شرکت موزیلا اعلام کرده است که قصد دارد بر روی افزایش امنیت سایبری مرورگر اینترنتی فایرفاکس و حفاظت از حریم خصوصی کاربرانش تمرکز بیشتری داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، با توجه به آنکه این روزها مساله حفاظت از حریم خصوصی کاربران و امنیت سایبری بیش از پیش از اهمیت خاصی برخوردار شده است، حالا شرکت موزیلا به تازگی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که نسخه ۶۵ از این مرورگر اینترنتی از دسترسی شرکت‌های توسعه دهنده وب‌سایت‌های مختلف به اطلاعات مربوط به مکان جغرافیایی و حریم خصوصی کاربران جلوگیری عمل کند.

فایرفاکس از این پس به کاربران اجازه می‌دهد با خیال آسوده و بدون دغدغه از افشای اطلاعات خصوصی و احتمال ردیابی شدن آنها به گشت و گذار در فضای مجازی از طریق مرورگر اینترنتی فایرفاکس بپردازند.

بدین ترتیب موزیلا با بهره‌گیری از جدیدترین پروتکل‌های امنیتی دیگر به توسعه‌دهندگان وب‌سایت‌های مختلف امکان ردیابی و پیگیری کاربرانشان را نخواهد داد و کاربران می توانند از این پس با استانداردهای جدید و سخت‌گیرانه موجود و بکاررفته در حالت استاندارد و دیفالت این مرورگر، خیالشان بابت حفاظت از اطلاعات شخصی‌شان راحت باشد و به کار و فعالیت‌های روزانه خود از طریق این مرورگر بپردازند.

موزیلا همچنین علاوه بر حالت استاندارد، دو حالت دیگر تحت عنوان Strict mode و Custom mode را نیز به قابلیت‌های این مرورگر اضافه کرده است تا همانطور که از نامشان معلوم است، جلوی ردیابی کاربران و استفاده از cookies را خواهد گرفت.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

  کد خبر
227851
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *