امور زیربناییراه و ساختمان

برطرف شدن ۷۰۰ کیلومتر مشکلات محورهای مواصلاتی کشور در سال ۹۷

وزیر راه و شهرسازی از رفع مشکلات و موانع ۷۰۰ک یلومتر از مشکلات جاده‌ها و محورهای مواصلاتی کشور در سالجاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، محمد اسلامی عصر امروز یکشنبه در حاشیه آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های راه و شهرسازی در شهرستان مبارکه در استان اصفهان با بیان اینکه اساس و تمرکز افتتاح و کلنگ‌زنی‌های وزارت راه و شهرسازی به سرعت بخشیدن ضریب ایمنی جاده‌ها به ویژه ارتقا سلامت سفر همراه است، اظهار کرد: بخشی از ارتقای سلامت مردم با تقاطع‌های غیر هم سطح و بخشی با اضافه کردن باند دوم تحقق پیدا می‌کند. آرزوی چندین ساله مردم ساخت و بهربرداری از جاده‌های با کیفیت و طولانی است.

وی با اشاره به پروژه‌های وزارت راه شهرسازی در سال ۹۷ خاطر نشان کرد:  هدف اصلی وزارت راه و شهرسازی در سال ۹۷ رفع مشکلات و موانع ۷۰۰کیلومتر از جاده‌ها و محورهای مواصلاتی کشور بوده که آن‌ها را برطرف کردیم. نکته اصلی این پروژه‌ها این است که موانع و مشکلات شریان‌های اصلی حمل و نقل را با وجود این چنین پروژه‌های برطرف می‌کنیم. راه‌های مواصلاتی شمال به جنوب ما که بعضی از محورهای آن در اصفهان هستند و بخشی از این آزادراه‌های کنار گذر غربی و شرقی بسیار طولانی شده است بخصوص کنار گذر شرقی که مدت زمان زیادی از شروع احداث آن گذشته است و این مشکل هرچه زود تر باید حل شود.

وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت: پروژه‌های زیرگذرهای فخرآباد، قلعه حکیم و پایانه بار شهرستان مبارکه با اعتبار اولیه ۱۵ میلیارد ریالی آغاز می‌شود که سال آینده اعتباراتی بیشتر به این پروژه‌ها تخصیص می‌یابد.

 

منبع

ایلنا

  کد خبر
277224
کلیدواژه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن