بورسبورس اوراق

شاخص بورس ۱۳ هزار واحد دیگر افت کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۱۳هزار و ۵۹۰واحد افت کرد.

به گزارش آرمان اقتصادی، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۲ میلیارد و ۳۵۸میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر یک هزار و ۹۰۷میلیارد تومان در بیش از ۲۱۶هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۳هزار و ۵۹۰واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۶۷هزار و ۷۲واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران و شد و در مقابل شرکت‌های بانک پاسارگاد، بانک ملت و داروپخش با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۳۵۳۵واحد، کل (هم‌وزن) ۱۴۶۶واحد، قیمت (هم‌وزن) ۹۵۴واحد، آزاد شناور ۱۵۲۴۱واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۱۱۱۷۰و ۲۳۲۶۱ واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۶۶۸میلیون ورقه به‌ارزش ۱۰هزار و ۸۸میلیارد تومان در ۵۲هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۵۲واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۴۱۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، سنگ آهن گهر زمین و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، پتروشیمی تندگویان و سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

منبع

تسنیم

  کد خبر
634757
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن