انرژی

بررسی تقاضای تفحص از نحوه اختصاص یک میلیارد یورو مقابله با کرونا در کمیسیون برنامه

عکس: آرشیو

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه اختصاص یک میلیارد یورو جهت مقابله با شیوع کرونا در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

محمدمهدی مفتح در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه گفت: در این جلسه درخواست برخی از نمایندگان جهت انجام تحقیق و تفحص و اعمال ماده ۲۳۴ درباره اختصاص یک میلیارد یورو برای مقابله با شیوع کرونا مورد بررسی قرار گرفت.

وی توضیح داد: سوال درخواست کنندگان این بود که میزان ارز  چه قدر بوده و دقیقا چه میزان تخصیص یافته است که در این باره دیوان محاسبات گزارشی ارائه کرد. در نهایت مقرر شد با متقاضیان تحقیق و تفحص صحبت شود تا در صورت اقناع آنها از گزارش دیوان محاسبات موضوع درخواست تحقیق و تفحص خاتمه پیدا کند، در غیراینصورت آنها سوال و درخواست خود را شفاف‌تر بیان کنند.

وی با اشاره به حضور غلامرضا ملابیگی و سیدمحمد هادی راجی کاندیداهای حقوقدان شورای  نگهبان در این جلسه گفت که آنها  برنامه‌های خود را تشریح کردند.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات همچنین گفت که در ادامه نشست مسئولانی از شرکت ملی گاز و بنیاد مسکن حضور یافته تا ابهام میان دو دستگاه در خصوص آسفالت روستاها بعد از گازکشی حل شود. طبق ضوابط شرکت ملی گاز بعد از حفاری روستاها برای لوله‌کشی باید هزینه آسفالت آن را هم تامین و هزینه آن را به بنیاد مسکن ارائه کند.

وی تاکید کرد: توضیحات بنیاد مسکن این بود که پول قابل دسترسی بابت این موضوع از سوی شرکت ملی گاز به آنها پرداخت نشده اما مسئولان شرکت ملی گاز اعلام کردند، طبق لیستی پول آسفالت را به بنیاد مسکن در استانها پرداخت کرده‌اند. بعد از بحث و بررسی مقرر شد، با بررسی‌های بیشتر مشخص شود مبالغ پرداخت شده به میزان خسارت وارده بر اثر حفاری‌ها هست یا خیر، تا خیابان‌های روستایی به خوبی آسفالت شوند.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

همچنین بخوانید

دکمه بازگشت به بالا