بانک پارسیان
ارتباطات و فناوري اطلاعاتامور زیربنایی

قول وزیر ارتباطات برای تلفن دار کردن ۵۰۰ روستای سیستان و بلوچستان تا پایان سال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا پایان سال جاری ۵۰۰ روستا در استان از خدمات اینترنت و تلفن ثابت بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، محمدجواد آذری جهرمی در جلسه شورای اداری شهرستان خاش اظهار کرد: واگذاری افزون بر ۲۰۰۰ اشتراک تلفن ثابت در استان سیستان و بلوچستان و ایجاد افزون بر ۲۷۰۰ زیرساخت در استان در اولویت کاری وزارتخانه است که بخشی از کار انجام شده است.

وی با بیان اینکه وضعیت خطوط و شبکه اینترنت در مرکز و شمال استان نسبت به جنوب مطلوب‌تر است، افزود: دولت تلاش می‌کند تا با فراهم کردن زیر ساخت‌های لازم به مردم خدمات ارائه دهد. بخشی از اقدامات حوزه ارتباطات و فناوری در این استان انجام شده که بطور کلی رضایت بخش و مطلوب نیست و تلاش برای ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات شبکه و اینترنت در این استان ادامه دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: استان سیستان و بلوچستان به ویژه حوزه انتخابیه خاش به دلیل گستردگی نیازمند اعتبارات کلان برای فراهم ساختن زیرساخت‌های ارتباطی است.

علی کرد، نماینده خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از حضور چند باره و سفر دو روزه وزیر ارتباطات به سیستان و بلوچستان گفت: در خاش کمبود زیرساختها را در حوزه های مختلف ارتباطی خاش و حوزه انتخابیه را شاهد هستیم. تقویت ارتباطات تلفن همراه و اینترنت در خاش و مناطق کوهستانی و صعب العبور خاش و حوزه انتخابیه را از وزیر درخواست می‌کنیم.

وزیر ارتباطات و ‌فناوری اطلاعات پیش از این گفته بود: ۹۵ درصد از ۵۰۰۰ روستای سیستان و بلوچستان ارتباط کامل مخابراتی نظیر تلفن ثابت، همراه و اینترنت ندارند و این وضعیت غیر قابل قبول است.

محمدجواد آذری جهرمی در نشست شورای اداری و معتمدان شهرستان چابهار افزوده بود: تا پایان سالجاری این پنج درصد ارتباط به ۲۵ درصد می رسد و برای ۱۴ درصد مناطق فاقد ارتباط سیستان و بلوچستان نیز اقدامات لازم انجام خواهد شد تا حداقل یک ارتباط داشته باشند.

جهرمی خاطرنشان کرده بود: از مجموع روستاهایی که ارتباط مخابراتی دارند ۳۴ درصد ۲ سرویسه، ۵۸ درصد تک سرویسه و ۱۴درصد هیچ گونه راه ارتباطی ندارند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه توسعه فیبرنوری زمینی یکی از نیازهای سیستان و بلوچستان است تصریح کرده بود: در سیستان و بلوچستان بیش از ۴۷۰۰ کیلومتر جاده داریم که ۱۴۰۰ کیلومترآن فاقد پوشش ارتباطی است.جای تاسف است که جاده های سیستان و بلوچستان فاقد ارتباط باشند و نتوان حوادث از جمله تصادفات را اعلام کرد.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

  کد خبر
202660
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *