بانک و بیمهبیمه

۴۰ میلیون ایرانی تحت بیمه سلامت هستند

معاون برنامه ریزی سازمان بیمه سلامت کشور از تحت پوشش قرار گرفتن ۴۰ میلیون نفر از ایرانیان در بیمه سلامت خبر داد.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از مهر، شاهرخ رامزی معاون برنامه ریزی سازمان بیمه سلامت کشور، اظهار داشت: بیمه سلامت ۴۰ میلیون نفر ایرانی را تحت پوشش قرار داده و تفاوت آن با سایر بیمه ها این است که بیمه سلامت صرفا در حوزه درمان بوده اما بیمه های دیگر در سایر حوزه ها نیز فعالیت دارند.

وی  افزود: بیمه سلامت با بیش از ۴۵ هزار موسسه درمانی قرارداد منعقدکرده تا بتواند خدمات کیفی به افراد تحت پوشش ارائه دهد.

معاون برنامه ریزی سازمان بیمه سلامت کشور ابراز داشت: تمام موسسات دولتی و موسسات بخش خصوصی با بیمه سلامت، طرف قرارداد هستند و به افراد تحت پوشش بیمه سلامت خدمات ارائه می دهند.

رامزی همچنین با اشاره به افراد تحت پوشش بیمه سلامت در استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار در استان آذربایجان شرقی، بیمه شده سلامت هستند که ۵۲ درصد جمعیت استان را دربرمی گیرد.

وی تاکید کرد:  ۸۵ درصد مردم هیچ گونه حق بیمه ای پرداخت نمی کنند و دولت، حق بیمه آنان را تقبل می کند، در کل کشور ۲۰ میلیون نفر بیمه شده روستایی هستند که سرانه حق درمان آنان را دولت پرداخت می کند.

معاون برنامه ریزی سازمان بیمه سلامت کشور ادامه داد: ۳ میلیون نفر نزی در کل کشور از بیمه سایر اقشار استفاده می کنند که حق بیمه آنان را نیز دولت پرداخت می کند.

رامزی خاطرنشان کرد: افرادی که دفترچه بیمه رایگان دریافت کرده اند همچنان می توانند دفترچه خود را تمدید کنند، اما افرادی که تاکنون موفق به دریافت بیمه سلامت رایگان نشده اند می توانند با دریافت ۵۰ درصد حق بیمه به مبلغ ماهیانه ۲۲ هزار تومان  و سالیانه ۲۶۴ هزار تومان، می توانند دفترچه درمانی دریافت کنند.

وی در ادامه عنوان کرد: امسال براساس سیاست های اتخاذ شده تلاش شده هر ماه هزینه های مربوط به درمان مردم را پرداخت کنیم که هر ماه بیش از هزار میلیارد تومان بابت تامین هزینه های درمان مردم در سطح کل کشور هزینه می شود.

معاون برنامه ریزی سازمان بیمه سلامت کشور اظهار داشت: در حوزه دولتی دانشگاهی، تا شهریورماه و در حوزه خصوصی تا تیرماه تمام هزینه های درمان پرداخت شده است.

رامزی گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت بیش از ۸۵ درصد مردم ایران به صورت رایگان از خدمات سلامت بهره مند هستند و این نشان از توسعه یافتگی درمان در کشور است.

منبع

اقتصاد.آنلاین

  کد خبر
226276
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *