بورسفرابورس

دو کارگزاری عضو فرابورس برنده مدال برنز لیگ قهرمانان فیاس

فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی (‏FEAS‏) دو کارگزاری عضو فرابورس ایران؛ کارگزاری‌های بانک پارسیان و بانک ملت ‏را به عنوان برترین کارگزاران معرفی‌شده به این فدراسیون در حوزه بازار بدهی انتخاب کرد و این دو کارگزاری فرابورس ی موفق ‏به کسب مدال برنز لیگ قهرمانان فیاس شدند.‏

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی نقل از فرابورس ایران، معیارهایی که چندی پیش از سوی فیاس برای سنجش کارگزاران عضو بورس‌ها برای انتخاب برترین اعضا در دو حوزه بازار بدهی و سهام ارائه شد، بر اساس مدلی بود که بورس نزدک ارائه کرده و مطابق با آن پس از ارزیابی‌های صورت‌گرفته و امتیازاتی که کارگزاران عضو فرابورس ایران برای داده‌های سال ۲۰۱۷ کسب کردند، در حوزه بازار سهام به ترتیب کارگزاری‌های مفید، تدبیرگران فردا و بانک مسکن و در حوزه بازار بدهی کارگزاری‌های بانک پارسیان، بانک ملت و بانک سپه به عنوان ۶ کارگزار برتر عضو فرابورس برای حضور در لیگ قهرمانان به فیاس معرفی شدند.

در این میان در نشست فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی و در لیگ قهرمان این فدراسیون که به تازگی در ابوظبی امارات برگزار شد دو کارگزار ایرانی عضو فرابورس توانستند مدال برنز این رویداد را در حوزه بازار بدهی کسب کنند.

در بخش بازار سهام برندگان این رویداد به ترتیب کارگزارانی از بورس‌های مصر، عمان و کویت هستند که دارنده مدال طلا، نقره و برنز شدند. در حوزه بازار بدهی نیز به ترتیب کارگزارانی از بورس‌های عمان و یونان به مدال طلا و نقره دست یافتند و کارگزاری‌های بانک پارسیان و ملت به طور مشترک مدال برنز را از آن خود کردند.

شایان ذکر است در حال حاضر فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی دارای ۱۵ عضو بورسی است که اعضای آن را علاوه بر فرابورس ایران؛ بورس اوراق بهادار تهران، بورس کالای ایران، بورس اوراق بهادار ابوظبی، کویت، عمان، آتن، بحرین، قبرس، دمشق، گرجستان، عراق، قزاقستان، مسقط و بورس اوراق بهادار تاشکند تشکیل می‌دهند. در نشست اخیر این فدراسیون در ابوظبی، بورس مسقط عمان به عنوان رئیس، بورس مصر رئیس کمیته کاری و بورس اوراق بهادار تهران به عنوان عضو کمیته حسابرسی انتخاب شدند و فرابورس ایران نیز کماکان نائب رئیس کمیته کاری این فدراسیون باقی ماند. در این میان اعضای هیات‌رئیسه فیاس را فرابورس ایران، بورس‌های اوراق بهادار ابوظبی، قزاقستان، نزدک ارمنستان، عمان، یونان، مصر و فلسطین تشکیل می‌دهند.

  کد خبر
230268
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *