بانک پارسیان
بانک و بیمهپرداخت الکترونیک

مذاکره موبایلی دو وزیر با همتی

وزیر ارتباطات از نشست مشترک با وزیر صمت و رییس کل بانک مرکزی به منظور رفع مشکلات ارزی واردکنندگان موبایل در روز یکشنبه خبر داد.

به گزارش آرمان اقتصادی، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه همایش هفته دیجیتال تهران و در پاسخ به سوال خبرنگار ایبِنا درباره واردات گوشی‌های موبایل و رفع مشکلات تخصیص ارز گفت: رفع مشکلات واردات تلفن‌های همراه و ترخیص گوشی‌های توقیفی نیازمند همکاری میان دستگاه‌های مختلف است و بنده به عنوان وزیر ارتباطات نیز در این زمینه پیگیر هستم؛ ۱۲۰ هزار گوشی توقیف مستقیم است و ۶۰۰ هزار گوشی در گمرک باقی مانده که دلیل آن نیز پرونده‌دار شدن و دادگاهی بودن مدیران عامل شرکت‌های واردکننده موبایل  است که قرار شده در کارگروهی با حضور نمایندگان دادستانی، وزارت صمت و اطلاعات با مدیریت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیگیری شود تا بزودی وارد بازار شود.

وی افزود: حجم گوشی‌های مذکور تنها برای یک‌ماه کافی است و زمان خوبی است اما باید مشکل چرخه واردات رفع شود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به واردکنندگان موبایل گفت: تعداد واردکنندگان در حوزه گوشی تلفن همراه پایین است و برای رفع این مشکل وزارت صمت باید فراخوانی را اعلام کند که شرکت‌هایی که آمادگی واردات دارند اعلام فعالیت کنند.

آذری جهرمی در خصوص مشکلات ارزی واردکنندگان موبایل تاکید کرد: یکی از مشکلات بزرگ واردکنندگان موبایل بحث ارز است و برهمین اساس فردا بنده به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و آقای رحمانی، وزیر صنعت برای رفع مشکلات ارزی واردکنندگان موبایل با آقای عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی جلسه‌ای را برای تسهیل شرایط خواهیم داشت.

وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: وضعیت بازار گوشی تلفن همراه مناسب نیست و احتمال می‌دهم برخی سنگ اندازی‌ها به دلیل انتشار لیست واردکنندگان متخلف بوده است.

منبع

ایبِنا

  کد خبر
245267
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *